PL EN UKR
a

Targi Małych Wydawców

14:00 - 18:00

W Polsce, podobnie jak na całym świecie, od wielu lat istnieje i prężnie rozwija się niezależna scena muzyczna. Dziesiątki, a nawet setki małych i malutkich wytwórni płytowych i dystrybucji wydaje nieprzerwanie tysiące tytułów rocznie. Różnorodne stylistycznie (od punk rocka aż do eksperymentów elektronicznych), na ogół w małych nakładach, większości z nich nie znajdziemy w tradycyjnych sklepach płytowych, należy ich za to szukać na stronach internetowych wytwórni oraz w kilku sklepach i dystrybucjach internetowych. To właśnie z niezależnej sceny wydawniczej pochodzi przecież znakomita większość wykonawców, występujących od lat na festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia.

Podobnie jak przed rokiem postanowiliśmy zorganizować Targi Małych Wydawców, na których bezpośrednio od wydawców i niezależnych dystrybutorów będzie można zakupić płyty CD, winyle, kasety czy płyty DVD z bardzo szeroko pojętej sceny niezależnej, polskiej i zagranicznej. Na targach znajdziecie m.in. wydawnictwa Anteny Krzyku, Bcore, Dayafter, Dischord, Dym Records, Editions Mego, Electric Eye, Glitterhouse, Gusstaff Records, Kilogram Records, Pionierska records, Nasze nagrania, Staubgold, Sub Rosa, Trost, Touch, Wet Music, Nikt Nic Nie Wie, Pasażer, Zima czy Black Wednesday, Fundacja Kaisera Söze i OBUH.

Podczas Targów gościnnie wystąpią Vinylowi Gracze, a od Dawida Ryskiego, grafika i ilustratora, będzie można nabyć jego plakaty koncertowe.

Vinylowi Gracze

Vinylowi Gracze – lubelski projekt skupiający się na integrowaniu entuzjastów muzyki z płyt winylowych. Cykliczne spotkania zrzeszają ze sobą środowiska słuchaczy oraz DJ-ów bez podziałów na gatunki muzyczne. Ceniąc ciekawe selekcje, projekt przyciąga coraz więcej uczestników i zwolenników grania dobrej muzyki z płyt winylowych.

Wystąpią:
Kemotpromo – muzyczno-elektroniczne eksperymenty
Wuks – deep house – afro influence, downtempo
Dyl Leńczuk – underground deep house
Krzysztof Piotrowski – minimal
Betel – special dj set
Słabi Prezenterzy – piosenki z górnej półki