Warto wiedzieć – Informacje Praktyczne
Kiedy odbywa się festiwal?
Zapraszamy w dniach 6-9 lipca 2023 r.
Gdzie odbywa się festiwal?
Zapraszamy do Lublina! Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia odbywa się na terenie Błoni pod Zamkiem Lubelskim oraz na Starym Mieście.
Czy wydarzenie jest darmowe?
Tak! Wszystkie wydarzenia festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, w tym koncerty, są darmowe. Jedynie na wybrane punkty programu, np. na warsztaty mogą obowiązywać zapisy.
Regulamin Festiwalu 2023
Wkrótce
Czy trzeba rezerwować bezpłatne wejściówki?
Podczas kolejnej edycji Festiwalu nie przewidujemy konieczności rezerwacji bezpłatnych wejściówek. Pamiętajcie jednak, że żyjemy w niepewnych czasach, a jako organizatorzy jesteśmy zobowiązani do dostosowania się do panujących aktualnie regulacji prawnych. O jakichkolwiek zmianach w tym zakresie będziemy informowali na bieżąco. Prosimy obserwować naszą stronę oraz Facebook.
Gdzie znajdę program oraz mapkę festiwalu?
Po papierowe programy festiwalu i wsparcie informacyjne wolontariuszy i pracowników Innych Brzmień możecie udać się w dwa miejsca. Pierwsze z nich to Punkt Informacyjny na placu Łokietka. Drugi natomiast to Biuro Festiwalowe, które znajdziecie na Błoniach pod Zamkiem Lubelskim, tuż obok głównej sceny koncertowej. Pełny program festiwalu będzie także dostępny na naszej stronie.
Punkt Informacyjny oraz Biuro Festiwalowe
Po wszelkie informacje na temat festiwalu, a także drukowane programy zapraszamy do naszych Punktów Informacyjnych przy Placu Łokietka i na Błoniach pod Zamkiem.
Jestem dziennikarzem. Jak mogę zdobyć akredytację?
Akredytacje na festiwal są bezpłatne. Więcej informacji w zakładce Dla mediów. Wszelkich informacji udziela Aleksandra Stefanek, a.stefanek@warsztatykultury.pl.
Idę z dzieckiem na festiwal – co warto wiedzieć?
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników Innych Brzmień w Punkcie Informacyjnym festiwalu, poza programem i podpowiedzią gdzie warto się udać, będzie można też dostać specjalną opaskę na rękę dla dziecka. Na opasce jest miejsce na wpisanie numeru telefonu do rodziców. Opaska ułatwi odnalezienie opiekunów w sytuacji, kiedy maluch straci Was z oczu.
Czy na festiwal mogę przyjść z moim psem?
Kochamy zwierzęta, dlatego podpowiadamy, że dla ich dobra lepiej, aby zostały w domu. Mimo że na naszych przyjaciół będą czekały miski z wodą, festiwal to kilkadziesiąt tysięcy uczestników, głośne dźwięki, wyjątkowy natłok bodźców i często bardzo wysokie temperatury. To wszystko powoduje duży stres i może wystraszyć nawet obytego w takich sytuacjach zwierzaka. My naszych czworonożnych przyjaciół zostawiamy w domu.
Czy na terenie festiwalu można coś zjeść?
Pozamuzyczne apetyty zaspokoicie w festiwalowej Strefie Food Truck! Na Błoniach pod Zamkiem znajdziecie specjalnie wyselekcjonowane foodtrucki, które spełnią Wasze kulinarne potrzeby.
Czy festiwal jest dostępny dla osób na wózkach?
Teren na Błoniach pod Zamkiem jest dostępny dla osób na wózkach. Znajdziesz tam również toalety dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. W przypadku wydarzeń odbywających się w Warsztatach Kultury prosimy o zapoznanie się z informacjami nt. dostępności ich przestrzeni.
Czy macie pole namiotowe?
Nie prowadzimy pola namiotowego. Na szczęście festiwal znajduje się w samym centrum miasta i jest otoczony licznymi hotelami, hostelami i pensjonatami. W Lublinie znajduje się także jedno z największych miasteczek akademickich w Polsce, gdzie można przenocować po bardzo okazyjnej cenie w akademikach. Zapraszamy do zapoznania się z bazą noclegową na stronach: nocowanie.pl, lubelskietravel.pl (w zakładce niezbędnik).
A co jeśli będzie za głośno?
Nasz festiwal jest dostępny również dla osób nadwrażliwych sensorycznie. W naszym punkcie informacyjnym na Błoniach będą do wypożyczenia za kaucją słuchawki wyciszające dla dorosłych i dzieci. Dla tych, którzy będą chcieli odpocząć w dystansie od festiwalowego zgiełku oraz dużej ilości bodźców przygotowaliśmy specjalną Strefę Relaksu i Wyciszenia. Pamiętaj! To nie jest miejsce spotkań i pogawędek towarzyskich. Nie spożywaj tam alkoholu, uszanuj potrzebę wyciszenia innych uczestników.
Gdzie na terenie festiwalu znajdę toaletę?
Płatna toaleta publiczna znajduje się przy ul. Zamkowej (między Błoniami a Placem Zamkowym, wejście od strony Błoni) – czynna codziennie w godzinach 6.00-22.00. Zapewniamy także toalety tymczasowe.
Kubki wielokrotnego użytku
Dbamy o ekologię, dlatego na naszym festiwalu napijesz się z kubka wielorazowego użytku. Pobieramy za nie kaucję w wysokości 10 zł. Kubek dostaniesz na stoiskach Tenczynka.
Jestem w Lublinie. Jak dotrzeć na festiwal?
W czasie festiwalu trudno znaleźć wolne miejsce parkingowe, dlatego zachęcamy Was do korzystania z komunikacji publicznej. W Lublinie działają także rowery miejskie.
Sprawdź, jak dojechać na Stare Miasto autobusem: jakdojade.pl/lublin/trasa/ – wyznacz punkt docelowy – np. ul. Grodzka w Lublinie.
Bilety można kupić w kioskach, biletomatach na przystankach i w większości autobusów. Możesz też użyć aplikacji mobilnej. Szczegółowe informacje: www.ztm.lublin.eu
Sprawdź, gdzie są stacje Roweru Miejskiego: lubelskirower.pl
Jeśli przyjeżdżasz samochodem, pamiętaj, że w Lublinie działa Strefa Płatnego Parkowania. Za parkowanie zapłacisz od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–18.00. W piątki wieczorem, w soboty, niedziele i święta zaparkujesz bezpłatnie. Szukaj parkomatów lub zainstaluj aplikację CityParkApp, która pomoże Ci opłacić parking.
Więcej informacji znajdziesz tutaj: lublin.spp24.pl
Na Stare Miasto mogą wjeżdżać tylko samochody, które mają identyfikatory wydawane przez Urząd Miasta Lublin.
Mapa parkingów płatnych znajdujących się w pobliżu Starego Miasta i Śródmieścia w Lublinie
Czy na festiwalu będę mógł zostawić swój rower?
Tak, na teren festiwalu będzie można wjechać rowerem i przypiąć go w wyznaczonych miejscach, gdzie bezpiecznie przeczeka wszystkie koncerty.
Dojeżdżam do Lublina z daleka. Jak dotrzeć na festiwal samochodem?
Trasę do Lublina najlepiej wyjaśni Ci nawigacja Jako miejsce docelowe najlepiej ustawić swój hotel. W czasie festiwalu bardzo trudno znaleźć miejsce parkingowe blisko Starego Miasta.
Polecamy, by drogę z miejsca noclegu na Stare Miasto i Błonia pokonywać autobusem, rowerem miejskim lub spacerem. Ale jeśli bardzo zależy Wam na przyjeździe samochodem, ustawcie nawigację na np. Aleję Unii Lubelskiej, Lublin. To ulica położona blisko Starego Miasta i Błoni pod Zamkiem. Znajdziecie tam jeden z większych parkingów.
Poza tym w Lublinie działa Strefa Płatnego Parkowania. Za parkowanie zapłacicie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. W piątki wieczorem, w soboty, niedziele i święta zaparkujecie już bezpłatnie. Szukajcie parkomatów lub zainstalujcie aplikację CityParkApp, która pomoże Wam opłacić parking. Więcej informacji o Strefie Płatnego Parkowania: lublin.spp24.pl
Na Stare Miasto mogą wjeżdżać tylko samochody, które mają identyfikatory wydawane przez Urząd Miasta Lublin.
Lubelski Rower Miejski: lubelskirower.pl
Autobusy: mpk.lublin.pl
Dojeżdżam z daleka. Jak dotrzeć na festiwal z dworca PKP?
Dworzec Kolejowy w Lublinie jest nieco oddalony od Starego Miasta. Taki spacer może zająć Ci około 30 minut.
Po wyjściu z dworca kieruj się w ulicę 1 Maja (druga ulica z prawej strony). Idź nią do końca – aż do Ronda Lubelskiego Lipca ‘80. Za rondem, po lewej stronie, zobaczysz zabytkowy, biały most. To Most im. Mariana Lutosławskiego (Most Kultury). Przejdź przez niego i kieruj się dalej ulicą Zamojską i Wyszyńskiego. Na ich końcu zobaczysz wysoki budynek Archikatedry. To znak, że jesteś już o krok od Starego Miasta. By dojść na festiwal, skręć w lewo w ulicę Królewską i idź nią aż do Placu Łokietka. Tam zobaczysz nasz Punkt Informacyjny. Jesteś na miejscu!
Dojazd z Dworca PKP autobusami opiszemy za jakiś czas. Otoczenie dworca jest w remoncie, dlatego rozkłady komunikacji miejskiej mogą się zmieniać.
Więcej o aktualnych rozkładach: mpk.lublin.pl
Oczywiście możesz skorzystać z taksówki. Niektóre w kontaktów znajdziesz na stronie: lublintravel.pl
I ostatnia już opcja, czyli wypożyczenie samochodu. W Lublinie działa CarSharing Panek – panekcs.pl
Dojeżdżam z daleka. Jak dotrzeć na festiwal z dworca PKS?
Dworzec Autobusowy w Lublinie jest bardzo blisko Starego Miasta. Wychodząc z budynku dworca, zobaczysz położony na wzgórzu Zamek. Kieruj się w jego stronę. Naprzeciwko Zamku zobaczysz drugie wzgórze – to Stare Miasto i prowadząca do niego Brama Grodzka.
Przyjeżdżam do Lublina na dłużej. Co jeszcze mogę zobaczyć?
Och! Mnóstwo wspaniałych rzeczy, ale nie będziemy ich tu wszystkich wymieniać, bo nie wystarczy nam strony. Możesz zajrzeć do serwisu Centrum Inspiracji Turystycznej (ul. Jezuicka 1/3, tel. 533-39-1569)
i tam szukać inspiracji oraz podpowiedzi
Centrum Inspiracji Turystycznej
ul. Jezuicka 1/3,
tel. 533-39-1569
WWW
Czy mogę robić zdjęcia i publikować je na swojej stronie, fanpage’u czy Instagramie?
Na zdecydowanej większości wydarzeń można robić zdjęcia. Wyjątkiem są niektóre koncerty. Jeśli artyści nie wyrazili zgody na fotografowanie, umieścimy taką informację na stronie wydarzenia. Przy scenie zobaczysz mówiące o tym specjalne tabliczki, a o wszystkim przypomni także konferansjer.
#innebrzmienia
Wschód Kultury – Inne Brzmienia to wyjątkowe koncerty, niezwykły klimat i wiele wspaniałych chwil, które warto uwiecznić na zdjęciach. Będziecie z nami? Oznaczajcie swoje instagramowe zdjęcia hashtagiem: #InneBrzmienia i śledźcie profil: @inne_brzmienia, gdzie znajdziecie najpiękniejsze ujęcia z samego festiwalu oraz jego kulisy w naszym InstaStory.