PL EN UKR
a

Małe Inne Brzmienia | Przybornik! Jak mówić o muzyce? ÓSMY ELEMENT albo (która) FAKTURA!

Elementy dzieła muzycznego – to pojęcie brzmi dość poważnie i może wydać Wam się niezrozumiałe, ale chodzi tu po prostu o składniki, których używa się do skomponowania utworu czy napisania piosenki. Żeby ugotować zupę potrzebujemy: wody, ognia, warzyw, przypraw, ryżu, kaszy czy makaronu… Możemy całość zmiksować i zrobić zupę krem, albo zostawić większe kawałki itd. A żeby stworzyć utwór potrzebujemy: melodii, rytmu, agogiki – tempa, dynamiki – natężenia siły dźwięku, harmonii, kolorystyki, artykulacji – sposobu wydobycia dźwięku i FAKTURY.

W czasie warsztatów poznamy i przetestujemy działanie wszystkich elementów, ale szczególnie skupimy się na FAKTURZE. To często pomijany ÓSMY ELEMENT. Zbadamy jak się łączy dźwięk, kolor, ruch i faktura. Wykorzystamy do tego różne materiały, z których uszyjemy wcześniej zaprojektowane przez nas stroje. Na koniec zatańczymy w naszych kostiumach do skomponowanej przez nas muzyki. Całość zarejestrujemy w formie miniklipów.

Kiedy: 24-27 czerwca, czwartek – godz. 16.00 piątek-niedziela, godz. 12.00

Gdzie: sala medialabowa, ul. Grodzka 5a

Dla kogo: dzieci w wieku 6-12

Zapisy: Udział bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, zapisy przez formularz online


 

Warsztaty muzyczne z cyklu „Zagrajmy sobie!” realizowane są przez Fundację Kultura Enter. Projekt „Zagrajmy sobie!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków miasta Lublin.