PL EN UKR
a
banner

Dalekie | POL

Dalekie zwrócił na siebie uwagę w połowie 2017 r., kiedy ukazała się jego debiutancka EP „Futurama”, będąca krótką, ale zaskakującą zmianami wątków, elektroniczną mieszanką stylów, między wierszami nawiązującą do IDMowych dokonań Amona Tobina, Clarka czy Flying Lotusa. W ciągu kolejnego roku projekt przedzierał się do świadomości publiki za sprawą dobrych recenzji lokalnych mediów, jak i serii koncertów w najważniejszych klubach Trójmiasta. Występy te z założenia są intensywnym doświadczeniem zarówno muzycznym jak i wizualnym. W krótkim czasie Dalekie zyskał szansę by supportować takich producentów jak Nosaj Thing czy Clark.

Jego ostatnie wydawnictwo „Fragments of Fiction” zaczyna się tam, gdzie skończyła się „Futurama”. Siedem utworów to krótka, szybka i intensywna podróż przez to, co niewygodne i groźne, ale z tych samych względów pociągające. Na szorstkie brzmienie całości składają się przede wszystkim potężne przesterowane basy, rozległe pogłosy oraz wściekle narastające tempo. W efekcie nowe wydawnictwo jest bardziej jednolite i jednocześnie wielowymiarowe. Jest to kolejny krok w kształtowaniu własnego języka a dotychczasowe skojarzenia przestają być już tak oczywiste.

Marcin Szulc (bo takie jest jego prawdziwe imię i nazwisko) w ostatnim czasie zaangażowany był producencko m.in. w świetnie przyjęty debiut wh0wh0 (Jacka Prościńskiego), studyjną pracę z takimi artystami jak Gaijin Blues czy Klawo, a także współpracował z Resiną na potrzeby soundtracku do gry Vampire: The Masquerade – Shadows of New York. Wraz z Tomkiem Hoaxem jest współprowadzącym niezależny trójmiejski label Coastline Northern Cuts.

25.06.2021 23.30–00.30 | Namiot Festiwalowy