PL EN UKR
a

Złota 9 – spotkanie

Dwie książki dominikanina Tomasz Dostatniego stają się pretekstem do rozmowy – spotkania. Odbędzie się ono na ulicy Złotej przed Bazyliką Dominikanów. Już po zachodzie słońca, tak aby można uruchomić ekran i w atmosferze lipcowego wieczoru, ni to w kinie ni to w ogródku – porozmawiać o Lublinie, ale i o wierze i niewierze. Książki te to: „Złota 9” i „Duchowe wędrowanie. Teksty osobiste i religijne”. Ulica, przyjazna, otwarta, radosna i zapraszająca do przemyśleń.

Udział biorą: Małgorzata Bielecka-Hołda, Wiera Meniok, Tomek Sikora, Tomasz Dostatni OP.

gdzie: Stare Miasto, ul. Złota 9
kiedy: wtorek, 7 lipca 2015, godz. 21.00
Wiera Meniok – filolog, literaturoznawca,  twórczyni i dyrektor drohobyckiego Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza, kierownik Polonistycznego Centrum Naukowo-Informacyjnego im. Igora Menioka w Drohobyczu.

Tomasz Sikora – polski fotograf, twórca teatralnych i filmowych plakatów, ilustracji książkowych, realizator prac dla europejskich i amerykańskich agencji reklamowych. Współtwórca wraz z Andrzejem Świetlikiem  Galerii Bezdomnej promującej fotografię niezależną.

Małgorzata Bielecka-Hołda – z wykształcenia matematyk, wieloletnia publicystka i dziennikarka lubelskiej Gazety Wyborczej.

Tomasz Dostatni OP – dominikanin,  założyciel Ośrodka Kultury Chrześcijańskiej w Pradze. Autor kilkudziesięciu programów telewizyjnych m. in: „Rozmowy w drodze”. Członek rady redakcyjnej czeskiego czasopisma teologicznego „Salve”. Pomysłodawca i prowadzący wiele debat i konserwatoriów m.in.: „Przedsiębiorczość – kultura – religia”, cykl debat filozoficznych „Jak żyć” oraz „Debaty Dwóch Ambon”. Zaangażowany w ruch ekumeniczny, dialog z innymi religiami oraz dialog społeczny. Był członkiem międzyresortowego zespołu doradców przy premierze RP do spraw Polonii i Polaków za granicą. Jest członkiem rady Fundacji św. Wojciecha – Adalberta.

 

wschodni-express


Data publikacji: 30 czerwca 2015

 


Wtorek 7 lipca 2015 godzina 21:00 PROGRAMWYDARZENIE TOWARZYSZĄCE