Zdrowie psychiczne w branży muzycznej – dyskusja | Wschód Kultury – Inne Brzmienia
PL EN UKR
a

Zdrowie psychiczne w branży muzycznej – dyskusja

9.07 | 12.00–13.15 | Zdrowie psychiczne w branży muzycznej – dyskusja| Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – patio

Spotkanie w j. polskim.

Mówi się często, że muzyka łagodzi obyczaje, ale wciąż zbyt rzadko porusza się temat kosztów emocjonalnych jej tworzenia czy radzenia sobie z przynależną branży muzycznej niestabilnością, presją kariery, kreatywności czy oceny. Jeśli dołożyć do tego czas pandemicznej izolacji, kryzys ekonomiczny oraz wojnę w Ukrainie okazuje się, że temat zdrowia psychicznego muzyków staje się nie tyle zaniedbany, co wręcz palący.

Problem oczywiście nie jest nowy, natomiast w debacie publicznej pojawia się zwykle wtedy, kiedy mamy do czynienia z poważnymi skutkami nie radzenia sobie z chorobą bądź z sytuacjami takimi jak uzależnienia, depresja czy samobójstwa. Zdecydowanie kuleje profilaktyka, choroby psychiczne wciąż otacza aura wstydu, a chorych dotyka odium społeczne.

Z zaproszonymi do dyskusji gośćmi porozmawiamy o tym jak o siebie skutecznie zadbać, zastanowimy się jak specyfika branży wpływała na artystów kiedyś, a co najbardziej dotyka ich dziś, zmierzymy się z pytaniem czy wrażliwość jest przynależna płci oraz co można zrobić widząc problem w swoim otoczeniu.

Prowadzenie: Magda Chołyst (pracownia Artist in Bloom)

Uczestnicy: Tomasz Lada (autor książki “Zagrani na śmierć. Mroczne ścieżki polskiego undergroundu”), Misia Furtak (kompozytorka, wokalistka,  basistka i producentka), Łukasz Orzeszko (gitarzysta w zespole Sztylety), Maria Rzepecka (psycholożka)