PL EN UKR
a
banner

xDZVØNx – koncert | Strefa Innych Brzmień

20:00

Wraz z początkiem maja ruszamy z tegoroczną odsłoną Strefy Innych Brzmień, która w tym sezonie łączy siły z pubem Bałagan. 

Opis wydarzenia

Wraz z początkiem maja ruszamy z tegoroczną odsłoną Strefy Innych Brzmień, która w tym sezonie łączy siły z pubem Bałagan. Możecie spodziewać się przede wszystkim dużej ilości młodej polskiej muzyki, która – jak Inne Brzmienia – nie znosi ciasnych ram gatunkowych i stara się mówić o tym co ważne, w tym przypadku dla młodego pokolenia artystów i artystek.

xDZVØNx – to duet z Wrocławia wykonujący muzykę elektroniczną. Grupa powstała w 2017 roku i od tego czasu wydała demo TAPE_01 (2018), EP MAYKO (2019) i album EVERYTHING WE DREAMT ABOUT. Muzyka xDZVONx to jednej strony mroczny synth pop, w którym słychać wpływy takich gatunków jak cold wave, industrial, techno albo post punk, a z drugiej strony można odnaleźć w niej odniesienia do sztuki tradycyjnej i sakralnej. Grupa współpracuje m.in. z wrocławskim kolektywem TROPY zajmującym się glitch artem i sztuką brutalistyczną.

Informacje praktyczne

Kiedy: 5 maja 2023, godz. 20.00
Gdzie:
Pub Bałagan, ul. Grodzka 5a
Wstęp wolny.

***

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.

AKTUALNOŚCIPub Bałagan