PL EN UKR
a

Wschodni Express: Prezentacja książki Marka Liwina „Riki i drogi”

6 września | 16.00–17.30  | Próba Cafe, Grodzka 5a – patio

W spotkaniu wezmą udział: Mark Liwin – autor (udział on-line), Maciej Wodziński – autor posłowia, prowadzący oraz Aleksandra Zińczuk z Wydawnictwa Warsztaty Kultury (Próba Cafe, Grodzka 5a – patio)
Spotkanie odbędzie się w językach polskim, ukraińskim i w PJM.

Transmisja online na Facebooku Innych Brzmień.

O książce

riki-i-drogi-1-400x533Mark Liwin „Riki i drogi” (tłum. Olga Świncicka)
Projekt okładki: Ewelina Kruszewska

„Riki i drogi” to opowieść o czternastoletnim chłopcu, który ma zdiagnozowany zespół Aspergera (całościowe zaburzenie rozwoju, mieszczące się w spektrum autyzmu). Główny bohater ucieka do lasu, żeby znaleźć „siebie”. W 2019 roku książka została wyróżniona przez szwajcarską Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych jako jedna z najlepszych powieści o dzieciach o wyjątkowych potrzebach.  „Książka jest w dużej mierze biograficzna, musiałem wrócić do trudnych momentów w mojej relacji  z matką i wybaczyć jej i sobie wiele trudnych rzeczy. Ta książka jest dedykowana jej”. Mark Liwin

Mark Liwin (właśc. Wałerij Kateruszyn, ur. 1988 w Iwano-Frankiwsku) – współczesny pisarz ukraiński, dziennikarz. Były dyrektor ds. marketingu telewizji Hromadske.ua. Wydawca magazynów internetowych „The Village Ukraine” oraz „Inspired”. Uczestnik konferencji TED-x. Laureat konkursów literackich „Smołoskyp” i „Koronacja Słowa”. Autor powieści „Życie oraz inna chemia” oraz książek dla dzieci.

tlumacz-jezyka-migowego-300x300