Wschodni Express – „Music out of place” – spotkanie | InneBrzmienia
PL EN UKR
a

Wschodni Express – „Music out of place” – spotkanie

18:00-19:30

Music out of place” – spotkanie poświęcone niemieckiej oficynie Staubgold oraz sytuacji niezależnych wytwórni płytowych w Europie

Udział w spotkaniu wezmą: Markus Detmer (szef i założyciel wytwórni Staubgold), Janusz Mucha (szef i założyciel wytwórni Gusstaff Records).

Moderator: Rafał Księżyk (dziennikarz muzyczny).

Tradycją festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia  jest prezentacja wybranych wytwórni płytowych. Na przestrzeni ostatnich lat gościliśmy tak ciekawe labele jak choćby polski Kilogram Records czy czeską Guerillę. W tym roku wybór padł na Niemcy i Staubgold – prowadzony nieprzerwanie od 1998 roku przez Markusa Detmera. Ta kultowa już w wielu kręgach oficyna, jest doskonałym przykładem tego, jak powinno się wydawać ambitną i niemainstreamową muzykę, a przy tym utrzymać się na tym niełatwym, wymagającym rynku. W Lublinie obecny będzie oczywiście sam Markus Detmer – reprezentujący rynek niemiecki, a także Janusz Mucha, szef polskiego wydawnictwa Gusstaff Records.

Staubgold i Gusstaff Records łączy wiele podobieństw w podejściu do działalności wydawniczej, można więc liczyć na bardzo ciekawy dialog i wymianę doświadczeń. Całość poprowadzi, jako gospodarz, doskonały dziennikarz muzyczny i znawca tematu Rafał Księżyk.