PL EN UKR
a

Wschodni Express: „Media społecznościowe. Bezpieczny czy niebezpieczny front wojny?”

16.00–17.30

9.07 | 16.00 | Rozmowa z Kateryną Babkiną. „Media społecznościowe. Bezpieczny czy niebezpieczny front wojny?” | Bałagan, ul. Grodzka 5a – patio.

Spotkanie odbędzie się w j. polskim i ukraińskim.

Z Kateryną Babkiną rozmawiać będzie Mariana Kril.
Media społecznościowe dla większości z nas stanowią stały element codziennego życia. Facebook, Instagram, Twitter to te najbardziej popularne. Co, jeśli korzystanie z tych mediów może okazać się niebezpieczne? W jakim znaczeniu? Czy media społecznościowe są frontem wojny? Czy treści wojenne (zdjęcia, nagrania) powinny zostać cenzurowane? Jak radzić sobie z dezinformacją? Uczestniczki rozmowy zastanowią się, jaka jest rola mediów społecznościowych podczas trwania wojny.

Kateryna Babkina (ur. 1985 roku w Iwano-Frankiwsku) – znana ukraińska pisarka, dziennikarka, scenarzystka i menedżerka kultury. Autorka kilku tomików poezji (debiut Ognie św. Elma, 2002), powieści Sonia,2013; zbiorów opowiadań, książek dla dzieci, a także scenariuszy filmowych oraz sztuki Hamlet Babylon wystawianej w Kijowie, Genewie i Wiedniu. Jej twórczość tłumaczona jest na angielski, czeski, francuski, hiszpański, niemiecki, szwedzki, rumuński, rosyjski i hebrajski. W 2017 r., nakładem wydawnictwa Warsztatów Kultury w Lublinie, ukazał się zbiór opowiadań Szczęśliwi nadzy ludzie (wyd. ukr. 2016), który był pierwszą książką Kateryny Babkiny wydaną w Polsce. W 2021 r., za książkę Nikt tak nie tańczył jak mój dziadek, została nagrodzona Literacką Nagrodą Europy Środkowej „Angelus”.

Istnieje możliwość zorganizowania tłumaczenia spotkania na Polski Język Migowy. Jeśli potrzebujesz tłumaczenia na PJM, prosimy o zgłoszenie takiego zapotrzebowania na adres: p.gluchowski@warsztatykultury.pl do 1 lipca 2022 włącznie.