PL EN UKR
a

Wschodni Express – „Dzień poezji śmierci dzień” oraz „Tłuścioch i leszcz”

16:00-17:30

Uwaga! W razie niesprzyjających warunków pogodowych – spotkanie zostanie przeniesione zaraz obok, do byłej siedziby Teatru Andersena, ul. Dominikańska 1

„Dzień poezji śmierci dzień” oraz „Tłuścioch i leszcz”- spotkanie promujące polskie wydania książek Andreja Adamowicza (Lublin: Warsztaty Kultury 2017)

Uczestnicy: Andrej Adamowicz (autor) oraz Bohdan Zadura i Marek S. Zadura(tłumacze)

Andrej Adamowicz (ur. 1984 w Mińsku) − poeta, prozaik, dziennikarz. Jeden z najciekawszych współczesnych białoruskich literatów. W 2012 roku za tomik Дзень паэзіі смерці дзень(„Dzień poezji śmierci dzień”) uhonorowany nagrodą za najlepszy debiut poetycki na Białorusi. Zwycięzca kilku konkursów dla młodych pisarzy i poetów, uczestnik licznych poetyckich festiwali. Poezje tłumaczone na język litewski, polski, rosyjski i ukraiński.

„Tłuścioch i leszcz” − w 2016 roku otrzymał 3. miejsce w konkursie Nagroda Literacka im. Jerzego Giedroycia. Jest to nagroda przyznawana od 2011 za najlepszą książkę roku w języku białoruskim przez białoruski PEN Club we współpracy z Ambasadą RP i Instytutem Polskim w Mińsku oraz niezależnym Związkiem Pisarzy Białoruskich.


Data publikacji: 9 czerwca 2017