Wschód Kultury–Inne Brzmienia 2022: Zmiana w line–upie. Zamiast Escape–ism wystąpi Sneaky Jesus! | Wschód Kultury – Inne Brzmienia
PL EN UKR
a

Wschód Kultury–Inne Brzmienia 2022: Zmiana w line–upie. Zamiast Escape–ism wystąpi Sneaky Jesus!

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora zespół Escape–ism nie wystąpi na tegorocznej edycji festiwalu Wschód Kultury- Inne Brzmienia 2022 (7-10 lipca 2022, Błonia pod Zamkiem w Lublinie).

Zamiast Iana Svenoniusa i Alexandry Cabral w niedzielę o godzinie 19.15 na Błoniach pod Zamkiem w Lublinie wystąpi zespół Sneaky Jesus. Nie zmienia się natomiast udział Iana Svenoniusa w dyskusji na temat oficyny Dischord, ponieważ muzyk dołączy do nas zdalnie.

sneaky jesus - wrocławski kwartet grający muzykę nieszablonową. Zespół łączy brzmienia breakbeatu, polskiego jazzu, dubu, hardcore punku, psych rocka i hip-hopu bez przywiązywania zbyt dużej wagi do zasad każdego z tych gatunków. W muzyce sneaky jesus znajdziecie tylko dwie zasady: nie myśl za dużo i ufaj emocjom.

Kwartet tworzą: Maciej Forreiter, którego gitara potrafi i potężnie grzmieć i bujać jak lekki zefirek, Matylda Gerber dmąca w saksofon z
ogromną potęgą i emocjonalną głębią, Beniamin Łasiewicki, który na basie przenosi harmonię w inny wymiar, a jego groove jest idealnym uziemieniem dla całej formacji, Filip Baczyński, który na perkusji porusza się w szerokim spektrum dynamicznym i dodaje do rytmu wiele unikalnych zmian.

sneaky jesus chcą budować na fundamencie ich debiutu pt. „For Joseph Riddle”. Prace nad nowym materiałem trwają. Najświeższe kompozycje kwartetu oddają nastrój polskiego post industrialnego krajobrazu oraz odnoszą się do emocji związanych z aktualnym życiem i tworzeniem Polsce.

Sneaky Jesus |10.07.2022r., godz. 19.15 | Błonia pod Zamkiem w Lublinie


 Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2022

W tym roku, w Lublinie zagrają: Godflesh, Squarepusher, Beardyman, Lean Left, Pablopavo i Ludziki, Niemoc, Nanga, Julian Sartorius.

W ramach dorocznej prezentacji wybranej wytwórni płytowej spotkamy się z przedstawicielami waszyngtońskiej oficyny Dischord i zespołami: Scream, Soulside oraz Girls Against Boys.

W związku z partnerskim zaangażowaniem festiwalu Inne Brzmienia w działania sieci Keychange – pionierskiej międzynarodowej inicjatywy na rzecz równości płci w branży muzycznej, w dniach 7-10 lipca 2022 r w Lublinie usłyszymy 3 wyjątkowe artystki i ich zespoły: NIMF, Bandit Bandit i Fågell.

Wschodnią część Line-upu reprezentować będą ukraińscy artyści z Cluster Lizard, ukraińsko-polski duet elektroniczny Kadabra Dyskety Kusaje, białoruskie trio Dlina Volny, MaDMApper, który łączy syntezatorowe brzmienia z eksperymentami wizualnymi oraz nadzieja gruzińskiej elektroniki – Anushka Chkheidze.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia obfituje także w wydarzenia pozamuzyczne. Kino festiwalowe, Targi Małych Wydawców, muzyczne spotkania literackie oraz księgarnia Słowobranie to atrakcje dla wszystkich uczestników festiwalu.

Publiczność zobaczy plakaty najlepszych ukraińskich ilustratorów. W ramach solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami będzie można podziwiać prace Klubu Ilustratorów Pictoric. W programie tegorocznej edycji wydarzenia artyści zaprezentują dwie wystawy
– „Yellow & Blue” oraz „Support Ukraine PIC | Obraz wojny”.

Na festiwalową publiczność czekają premiery literackie. W tym roku portfolio Wschodniego Expressu powiększy się o kolejne cztery tytuły: Igor Pomierancew „KGB i inne wiersze”, Łeś Bełej „Lustrzany sześcian”, Agnė Žagrakalytė „Klara. Bande dessinée”, Wano Krueger „Ostatni pocałunek Iljicza”. Natomiast w ramach nowej serii wydawniczej „Zakotwiczone” zaprezentowane zostaną dwie pozycje: Jankew Glatsztejn „Dobranoc, świecie” oraz Józef Łobodowski „Wyzwolenie”.

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia to również święto dzieci. W tym roku na najmłodszych czekają liczne warsztaty muzyczne, spektakle i koncerty. Wśród atrakcji są m.in. nauka gry na ukulele, budowanie instrumentów z warzyw, nagranie teledysku czy stworzenie muzycznego potwora.

Kino to stały element Wschodu Kultury – Innych Brzmień. W tym roku organizatorzy zaprezentują filmy związane w dużej mierze z wytwórnią Dischord Records. „Salad Days”, „Punk The Capital”, „The Lost Record”, „Lovitt Transmissions. Volume One” oraz blok krótkich metraży autorstwa Jamesa Juna Schneidera to tegoroczne punkty programu dla wszystkich miłośników kina.


Wschód Kultury – Inne Brzmienia

7–10 lipca 2022

Lublin, Błonia pod Zamkiem

Wstęp na wydarzenie jest wolny.
innebrzmienia.eu

Organizatorzy festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Miasto Lublin, Warsztaty Kultury w Lublinie oraz Kultura Dostępna.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin.
Sponsorzy: Browar Tenczynek, VIVO! Lublin

Patroni medialni: Polityka, Gazeta Wyborcza, HIRO, TVP Polonia, Radio Lublin, nowamuzyka.pl, rytmy.pl, British Council, Onet
Partnerzy: Keychange, Music Export Poland

Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na: www.innebrzmienia.eu