PL EN UKR
a

Warto Wiedzieć | Informacje Praktyczne

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia startuje w Lublinie już jutro i potrwa aż do niedzieli (7-10 lipca). Przygotowaliśmy dla Was pakiet ważnych informacji, żeby łatwiej było odnaleźć się w festiwalowej przestrzeni i skorzystać z wydarzenia jak najpełniej. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest darmowy. Zapraszamy na Błonia pod lubelskim Zamkiem!

Kiedy i gdzie

Na Wschód Kultury – Inne Brzmienia zapraszamy w dniach 7-10 lipca na Błonia pod Zamkiem Lubelskim, gdzie będą odbywać się koncerty i na Stare Miasto w Lublinie, gdzie czeka na Was spora dawka inspirujących spotkań, wystawy oraz warsztaty.

Wstęp wolny
Tak! Wszystkie wydarzenia festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, w tym koncerty, są darmowe. Jedynie na wybrane punkty programu, np. na warsztaty mogą obowiązywać zapisy.

Punkty Informacyjne
Po wszelkie informacje na temat festiwalu, a także drukowane programy zapraszamy do naszych Punktów Informacyjnych przy Placu Łokietka i na Błoniach pod Zamkiem.

Godziny otwarcia:
Plac Łokietka 12:00-20:00
Błonia pod Zamkiem 12:00-24:00

Program w wersji mobilnej
Ekologiczny program w wersji on-line można sprawdzić na stronie innebrzmienia.eu w języku polskim / angielskim / ukraińskim.

Klub Festiwalowy
Przez cały czas trwania wydarzenia zapraszamy do naszego Klubu Festiwalowego na Błoniach pod Zamkiem. Tam na wygodnych leżakach i paleciakach można pochillować, kupić gadżety festiwalu, wziąć udział w Targach Małych Wydawców, podejrzeć próby muzyków występujących wieczorem, zjeść coś dobrego w strefie food truck lub napić się piwa, które dostarczy Sponsor festiwalu – Tenczynek.
Na Błoniach znajdziecie też fantastyczną wystawę Yellow & Blue, od najlepszych ukraińskich ilustratorów.

Przyjedź do nas rowerem
Przypominamy, że w Lublinie można wypożyczyć rower w systemie Lubelski Rower Miejski. Najbliższa stacja jest pod Zamkiem Lubelskim. Ponadto na teren festiwalu będzie można wjechać rowerem i przypiąć go w wyznaczonych miejscach, gdzie bezpiecznie przeczeka wszystkie koncerty.

Idę z dzieckiem na festiwal – co warto wiedzieć?
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników Innych Brzmień w Punkcie Informacyjnym festiwalu, poza programem i podpowiedzią gdzie warto się udać, będzie można też dostać specjalną opaskę na rękę dla dziecka. Na opasce jest miejsce na wpisanie numeru telefonu do rodziców. Opaska ułatwi odnalezienie opiekunów w sytuacji, kiedy maluch straci Was z oczu.

Dla wrażliwych sensorycznie
W tym roku nasz festiwal jest dostępny również dla osób nadwrażliwych sensorycznie. W naszym punkcie informacyjnym na Błoniach będą do wypożyczenia za kaucją 100 zł słuchawki wyciszające dla dorosłych i dzieci. Dla tych, którzy będą chcieli odpocząć w dystansie od festiwalowego zgiełku oraz dużej ilości bodźców przygotowaliśmy specjalną Strefę Relaksu i Wyciszenia. Pamiętaj! To nie jest miejsce spotkań i pogawędek towarzyskich. Nie spożywaj tam alkoholu, uszanuj potrzebę wyciszenia innych uczestników.

Czy wejdę z pieskiem?
Tak, ale podpowiadamy, że dla ich dobra lepiej, aby zostały w domu. Mimo że na naszych przyjaciół będą czekały miski
z wodą, festiwal to jednocześnie kilka tysięcy uczestników, głośne dźwięki, wyjątkowy natłok bodźców i często bardzo wysokie temperatury. To wszystko powoduje duży stres i może wystraszyć nawet obytego w takich sytuacjach zwierzaka. My naszych czworonożnych przyjaciół zostawiamy w domu.

Strefa Food Truck
W tym roku pozamuzyczne apetyty zaspokoicie w festiwalowej Strefie Food Truck! Na Błoniach pod Zamkiem znajdziecie specjalnie wyselekcjonowane foodtrucki, które spełnią Wasze kulinarne potrzeby.

Kubki wielokrotnego użytku
Dbamy o ekologię, dlatego na naszym festiwalu napijesz się z kubka wielorazowego użytku. Pobieramy za nie kaucję w wysokości 10 zł. Kubek dostaniesz na stoiskach Tenczynka.

VIVO! Lublin zaprasza najmłodszych
Podczas tegorocznej edycji festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia ponownie zagości w Centrum Handlowym VIVO! Lublin. W tym roku zapraszamy dzieci, młodzież oraz ich rodziców i opiekunów do wspólnej zabawy podczas Małych Innych Brzmień. Czekają na Was charytatywny koncert orkiestry BRASS! z Charkowa, spektakl dźwiękowy oraz seria fantastycznych, muzyczno-plastycznych warsztatów!
Sprawdź dokładny program!


Wschód Kultury – Inne Brzmienia

W tym roku podczas festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia w Lublinie zagrają: Godflesh, Squarepusher, Beardyman, Lean Left, Pablopavo i Ludziki, Niemoc i goście, NANGA, Sneaky Jesus, Julian Sartorius, Anushka Chkheidze, Cluster Lizard, Kadabra Dyskety Kusaje, Dlina Volny, MaDMApper, NIMF, Bandit Bandit i Fågelle. W ramach dorocznej prezentacji wybranej wytwórni płytowej spotkamy się z przedstawicielami waszyngtońskiej oficyny Dischord Records i zespołami: Scream, Soulside oraz Girls Against Boys.

Na festiwalową publiczność czekają też premiery literackie. W tym roku portfolio Wschodniego Expressu powiększy się o kolejne cztery tytuły: Igor Pomierancew „KGB i inne wiersze”, Łeś Bełej „Lustrzany sześcian”, Agnė Žagrakalytė „Klara. Bande dessinée”, Wano Krueger „Ostatni pocałunek Iljicza”. Natomiast w ramach nowej serii wydawniczej „Zakotwiczone” zaprezentowane zostaną dwie pozycje: Jankew Glatsztejn „Dobranoc, świecie” oraz Józef Łobodowski „Wyzwolenie”.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia to także święto dzieci! W tym roku w ramach bloku programowego Małe Inne Brzmienia najmłodsi m.in. zbudują instrumenty z warzyw, nagrają teledysk, stworzą muzycznego potwora oraz nauczą się grać na ukulele. Do zabawy zapraszamy również dzieci z Ukrainy, dla których zapewnimy tłumacza języka ukraińskiego.