PL EN UKR
a

Warsztaty Kultury dla wolnej Białorusi

25 marca, w rocznicę proklamowania niepodległej Białoruskiej Republiki Ludowej, Białoruś obchodzi święto, które nie jest uznawane przez rząd Aleksandra Łukaszenki, ale jest przypominane przez białoruskie społeczeństwo, a szczególnie środowiska opozycji demokratycznej.

Aby zademonstrować solidarność i wsparcie dla naszych białoruskich sąsiadów, którzy od sierpnia ubiegłego roku z odwagą i determinacją głośno upominają się o demokratyczne prawa, Warsztaty Kultury włączają się w ogólnopolską akcję #LightForBelarus.

Warsztaty Kultury od wielu lat wspierają i propagują białoruską kulturę m.in. podczas organizowanych festiwali. 25 marca zapraszamy na nasze kanały na Facebooku, gdzie będziecie mogli obejrzeć wideo z koncertów artystów białoruskich występujących na festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, wysłuchacie słuchowisk i fragmentów białoruskiej prozy (m.in. w wykonaniu Jarosława Zonia i lubelskich aktorów). Ponadto na stronie internetowej Kultury Enter przeczytacie o najnowszej poezji białoruskiej z 2020 r.w kontekście protestów obywatelskich, tekst Galiny Grabarczuk o sytuacji w Brześciu, obejrzycie rozmowę z białoruskimi pisarzami (studio Wschodni Express) i film o początkach prześladowań członków białoruskiej opozycji. Przypomnimy numer specjalny Kultury Enter „Solidarnie z Białorusią”.

Z okazji Dnia Wolności Białorusi oraz towarzyszącej mu akcji #ŚwiatłoDlaBiałorusi książki białoruskich autorów wydane w serii Wschodni Express można nabyć w promocyjnej cenie -40%.

Zajrzyj do nas:

Facebook Warsztatów Kultury: https://www.facebook.com/WarsztatyKultury

Facebook Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia: https://www.facebook.com/innebrzmienia

Facebook Wschodniego Expressu: https://www.facebook.com/WschodniExpress

Facebook Kultury Enter: https://www.facebook.com/kulturaenter

 

Zapoznaj się z programem wydarzenia: Program i dołącz do akcji na Facebooku.

 

 

 

 

Zachęcamy także do słuchania playlisty składającej się z utworów białoruskich artystów, którzy pojawili się w Lublinie podczas Innych Brzmień.

Spotify:

Youtube: