PL EN UKR
a

Warsztatowa strona Innych Brzmień 2017 | Zapraszamy!

Kamila Pitucha - _DSC0862Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2017 już niedługo! W ramach festiwalu przygotowaliśmy wiele ciekawych warsztatów i zajęć, przeznaczonych zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców. Zachęcamy do zapisów!

W programie:


Fotografowanie ducha muzyki – warsztaty fotograficzne

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty szlachetnych technik fotograficznych oraz przygodę z fotografią sprzed czasów telefonów komórkowych oraz cyfrowych, szybkostrzelnych „małpek”. Na dwa festiwalowe dni będzie można zamienić się w fotografa z początku XX wieku, który posługuje się wielkoformatowym aparatem, starannie dobiera kadr, nie ma możliwości robienia zdjęć seryjnych i dysponuje limitowaną ilością szklanych płytek pokrytych kolodionem.

Uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję fotografowania artystów i atmosfery festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2017 za pomocą sprzętu z epoki. Warsztaty zakończy prezentacja powstałych prac w Klubie Festiwalowym. Zajęcia poprowadzi Roman Krawczenko.

Warsztat przygotowawczy
24 czerwca  – sobota, godz. 10:00-14:00, Warsztat Fotograficzny Warsztatów Kultury w Zaułku Hartwigów

Warsztaty Fotografowanie ducha muzyki
7-8 lipca – piątek i sobota, godz. 12:00-18:00, Klub Festiwalowy, Błonia pod Zamkiem

ZAPISY: Na warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel. 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00). Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w warsztatach jest bezpłatny.


Jak otwierać uszy? – wprowadzenie do field recordingu – warsztaty

Prowadzący: Marcin Dymiter (emiter) / uczestnicy w wieku 16+

Dźwięk – medium czytelne, dostępne, a jednocześnie zmarginalizowane w kontekście kultury wizualnej. Często główne zadanie dźwięku łączone jest z rozrywką lub muzyką. Tymczasem dźwięk jako zjawisko ma więcej walorów – informacyjnych, poznawczych czy też społecznych, a przede wszystkim jest współczesnym językiem sztuki. Ciekawym przypadkiem sztuki dźwiękowej są nagrania terenowe (ang. field recording), skoncentrowane na dźwiękach otoczenia badanej przestrzeni. Pragnę przybliżyć ideę field recordingu – nagrań terenowych.
Warsztaty składają się z części teoretycznej oraz praktycznej: rys historyczny tego zjawiska, główne stanowiska estetyczne oraz sama realizacja nagrań, metody pracy i techniki nagrywania. Studium dźwiękowego otoczenia może być początkiem pojmowania własnej tożsamości, a także charakteru danego miejsca.

ZAPISY: Zapisy na warsztaty pod adresem mailowym e.orzeszko@warsztatykultury.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Kiedy: 8 lipca 2017 – godz. 11:00-15:00 – Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, II piętro


Orient Station – Warsztaty calligraffiti

Zapraszamy entuzjastów kaligrafii na absolutnie unikatowe warsztaty calligraffiti, czyli dyscypliny łączącej kaligrafię ze street artem, które odbędą się podczas tegorocznej odsłony Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Warsztaty poprowadzi artysta kaligraf z Kijowa – Taras Makar. Będzie on odpowiadać również za oprawę wizualną scen muzycznych tegorocznej edycji Festiwalu, inspirowaną oryginalnym tekstem i czcionką Przywileju Lokacyjnego Miasta Lublina z 15 sierpnia 1317 roku, co zyskuje wymiar symboliczny w kontekście tegorocznych obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia lokacji miasta.

Spotkanie skierowane jest do osób, które w sztuce kaligrafii stawiają pierwsze kroki, ale posiadają już podstawowe umiejętności. Podczas dwudniowych warsztatów uczestnicy spróbują swoich sił w różnych technikach kreślenia liter, tworząc własne kompozycje, a drugiego dnia popracują nad stworzeniem pracy wielkoformatowej, będącej artystycznym przekładem na język wizualny bajek Biernata z Lublina. Popularna ostatnio sztuka calligraffiti pozwala na eksperymentowanie, interpretowanie oraz zabawę literą jako formą i tego właśnie doświadczą osoby biorące udział w warsztatach.

Warsztat zostanie poprowadzony w języku angielskim.

ZAPISY: Zgłoszenia przyjmujemy do 30 czerwca 2017 drogą mailową pod adresem e.kietlinska-drozd@warsztatykultury.pl. Prosimy o podanie imienia i nazwiska, numeru telefonu kontaktowego, adresu mailowego oraz krótkiego opisu doświadczenia w obszarze kaligrafii (można załączyć portfolio). Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Kiedy: Warsztaty calligraffiti odbywać się będą 6 i 7 lipca 2017, w godz. 11:00-17:00 na patio Warsztatów Kultury przy ul. Grodzkiej 7.


Małe Inne Brzmienia – cykl warsztatów dla dzieci

Małe Inne Brzmienia to autorski program edukacyjny polegający na oswajaniu dzieci i młodzieży z dźwiękiem, różnymi gatunkami muzycznymi oraz pokazujący, że muzyka to bogate terytorium poznawcze, stwarzające ogromne pole dla pasjonującej zabawy.

Wszystkie warsztaty mają charakter praktyczny i nastawione są na wzmacnianie twórczego potencjału uczestników. Tworząc program spotkań, stawiamy sobie za cel rozwijanie aktywnych postaw, kreatywnego myślenia, umożliwianie spotkania z twórcami muzycznymi, a wartością nadrzędną jest dialog i otwieranie się na rzeczywiste potrzeby uczestników. Warsztaty pozwolą odkryć swój potencjał twórczy w atmosferze wspaniałej zabawy.

W ramach Małych Innych Brzmień odbędą się m.in. warsztaty muzyczne z cyklu „Zagrajmy sobie!”

ZOBACZ PROGRAM MAŁYCH INNYCH BRZMIEŃ 2017

Zapisy: Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona. Zapisy telefonicznie (od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-17:00) pod numerem 882 188 858 lub mailowo pod adresem: j.wawiorka-kamieniecka@warsztatykultury.pl


Music IN – warsztaty dla branży muzycznej – EDYCJA JESIENNA

Dynamiczne zmiany na światowych rynkach muzycznych zmuszają artystów do bycia nie tylko autorami, ale również kimś w rodzaju właścicieli artystycznych start-upów. Z tego powodu poruszać się będziemy zarówno w tematach związanych z projektowaniem własnych strategii rozwoju, tworzenia wizji, jak i zarządzania projektami muzycznymi w czasie. Pokażemy jak istotne jest tworzenie historii i dobre opisywanie własnej twórczości oraz pokażemy jak przygotować skuteczną prezentację i zadbać o dobre relacje w branży. Na chętnych czeka też wykład wprowadzający w tajniki i strukturę branży muzycznej oraz praktyczny warsztat skutecznego pisania maili do różnych podmiotów zajmujących się muzyką. Zajęcia poprowadzą praktycy – Magdalena Jensen oraz Magda Chołyst z Chimes Agency oraz Radek Chudziozpolskiego oddziału Fource Entertainment. Każdy z zaproponowanych przez nas warsztatów jest osobnym wydarzeniem, ale bardzo zachęcamy do udziału w całym cyklu szkoleniowym, który został ułożony tak, by dostarczyć jak najbardziej kompleksowej wiedzy niezbędnej do sprawnego poruszania się na rynku muzycznym.

Zgłoszenia poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje przynależność do branży muzycznej oraz kolejność zgłoszeń.


Data publikacji: 23 czerwca 2017