Wacław Zimpel/Mark Tokar/Paweł Szpura | InneBrzmienia
PL EN UKR
a

Wacław Zimpel/Mark Tokar/Paweł Szpura

20:00-21:30

Wacław Zimpel – grający na klarnecie i klarnecie basowym muzyk zaliczany jest do najciekawszych twórców młodszego pokolenia. Koncertuje i nagrywa ze sławami współczesnego jazzu: Kenem Vandermarkiem i Peterem Brotzmannem. Prowadzi własne zespoły, ma w dorobku kilka autorskich płyt.

http://www.waclawzimpel.pl/pl
https://www.facebook.com/zimpelwaclaw

Mark Tokar – pochodzący z Ukrainy kontrabasista jest dziś jednym z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych muzyków jazzowych zza wschodniej granicy. Co ciekawe, swoją artystyczną drogę rozpoczął od gitary, ale już w czasach nauki w szkole muzycznej zafascynował go kontrabas. Z biegiem lat, Tokar stał się prawdziwym mistrzem i wirtuozem tego instrumentu. Uczestnik niezliczonej liczby projektów, warsztatów i międzynarodowych kooperacji. Stypendysta Ministra Kultury w programie „Gaude Polonia” oraz wieloletni dyrektor artystyczny Festiwalu Jazz Bez. Grał ze światową czołówką jazzu i muzyki improwizowanej m.in. z Kenem Vandermarkiem, Fredem Frithem, Davem Rempisem czy Markiem Sandersem. Ma na koncie kilka wydanych płyt, głównie na Ukrainie, a jego najnowsze nagranie (z Klausem Kuglem i Juri Yaremchukiem) wydała krakowska wytwórnia Not Two.


W Lublinie wystąpi wspólnie z Wacławem Zimplem w nowym, dedykowanym Festiwalowi projekcie.

http://www.marktokar.info/
https://www.facebook.com/pages/Mark-Tokar/247194268650453?fref=ts
Paweł Szpura – jeden z najciekawszych bębniarzy na polskiej scenie jazzowej. Udziela się w wielu znakomitych formacjach takich jak Hera czy Cukunft. Współpracuje na stałe z Mikołajem Trzaską, Wacławem Zimplem czy Pawłem Szamburskim, grywał też choćby z Hamidem Drakiem. Na Innych Brzmieniach poza tym, że wystąpi w słynnym projekcie „Mikołaj Trzaska gra Różę”, zagra też w specjalnie stworzonym na Festiwal, polsko-ukraińskim trio Zimpel/Tokar/Szpura.

 

Koncert odbywa się w ramach prezentacji dorobku wytwórni Kilogram Records.