UK Subs | InneBrzmienia
PL EN UKR
a
banner

UK Subs

23:00-01:00

Listę headlinerów tegorocznej edycji Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival zamyka absolutna legenda brytyjskiej sceny alternatywnej, zespół UK Subs. Prekursorzy punk rocka, wymieniani jednym tchem obok The Clash, Sex Pistols czy The Stranglers, hucznie świętują w tym roku 40-lecie swojej działalności. Grupa założona i nieprzerwanie dowodzona przez Charliego Harpera od 1976 roku, wciąż stanowi o sile i popularności gatunku.

UK Subs mają na koncie 26 oficjalnych albumów, co oznacza, że zespołowi udało się zrealizować swoje ambitne założenie i zasadę, jaką kieruje się od początku kariery. Chodzi oczywiście o alfabetyczną kolejność nazw kolejnych płyt – począwszy od kultowego „Another Kind of Blues”, aż po najnowszy, wydany w tym roku, album „Ziezo”. Zresztą konsekwencja w działaniu i podążanie własną artystyczną drogą to znak rozpoznawczy kapeli. Czas płynie, kolejne style muzyczne czy mody przychodzą i odchodzą, UK Subs jednak trwa na posterunku i cały czas jest gwarancją jakości.

Na ich muzyce wychowują się kolejne pokolenia fanów, a ich występy na żywo przeszły już do legendy. Do kanonu punk rocka weszły też takie hity jak choćby: „Riot”, „Warhead” czy „Down on the Farm” (coverowane m.in przez Guns’n’Roses).

Dziś UK Subs to zespół-instytucja, koncertujący na wszystkich kontynentach, podczas największych festiwali (w te wakacje m.in. francuski Hellfest czy angielski Rebelion Festival) oraz w kultowych klubach.

Zbliżający się festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia jest doskonałą okazją, aby zobaczyć żywą legendę muzyki na scenie w Lublinie.

https://www.youtube.com/watch?v=X5BN0HwTW1I