PL EN UKR
a

The Romanticists – prezentacja kina ormiańskiego

22:00-23:35

2014, 92 min., reż. Areg Azatyan, Shoghik Tadevosyan

Jest to opowieść o Oscarze, ormiańskim aktorze, który przez wiele lat marzył o wyjeździe do Hollywood i staniu się sławnym. Kiedy wygrywa na loterii Zieloną Kartę wydaje się, że jego marzenie się spełniło. Jednak wszystko się zmienia podczas przyjęcia pożegnalnego zorganizowanego przez przyjaciół Oskara. Szereg nieprzewidzianych i absurdalnych zdarzeń prowadzi do tragedii.

Areg Azatyan – reżyser, scenarzysta, pisarz, producent, urodzony w 1986 roku w Erywaniu w Armenii. Absolwent Yerevan State Institute of Theatre and Cinema. Od 2004 roku pracuje w pierwszym niezależnym studiu filmowym w Armenii – Plus Film Aysor Productions. Areg napisał cztery książki, jest laureatem międzynarodowych nagród literackich. Wyreżyserował trzy krótkie filmy na podstawie własnych opowiadań, które zostały zaprezentowane na ponad 30 międzynarodowych festiwalach filmowych. „The Romanticists” jest jego pierwszym filmem fabularnym.

Shoghik Tadevosyan – reżyser, scenarzystka, producentka, urodzona w 1986 roku w Erywaniu, Armenia. Absolwentka Yerevan State Institute of Theatre and Cinema. Od 2007 roku pracuje w pierwszym niezależnym studiu filmowym w Armenii – Plus Film Aysor Productions. „The Romanticists” jest jej pierwszym filmem fabularnym.


Data publikacji: 20 maja 2015