PL EN UKR
a

TARGI MAŁYCH WYDAWCÓW 2021

W Polsce, podobnie jak na całym świecie, od wielu lat istnieje i prężnie rozwija się niezależna scena muzyczna. Dziesiątki, a nawet setki małych i malutkich wytwórni płytowych wydaje nieprzerwanie tysiące tytułów rocznie. Są różnorodne stylistycznie (od punk rocka aż do eksperymentów elektronicznych) i na ogół pojawiają się w małych nakładach. Większości z nich nie znajdziemy w tradycyjnych sklepach płytowych, należy ich za to szukać na stronach internetowych wytwórni oraz w kilku sklepach i dystrybucjach internetowych.

Targi Małych Wydawców świetnie wpisały się w ideę festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, gdyż to właśnie z niezależnej sceny wydawniczej pochodzi przecież znakomita większość wykonawców prezentowanych na naszych scenach.

W tym roku po raz kolejny na festiwalu pojawią się niezależni wydawcy muzyczni z całej Polski wraz ze swoimi płytami, kasetami i być może także innymi nośnikami dźwięku. Poprzednie Targi Małych Wydawców cieszyły się dużym zainteresowaniem, a fani muzyki mogli kupić płyty bezpośrednio od wydawców, podyskutować, czy po prostu sprawdzić, jakie tytuły wydaje się aktualnie na scenie niezależnej.

Labele, które znajdziecie na targach:
Antena Krzyku (pt-sob)
Bocian (sob)
Gusstaff (pt-sob)
Heavy Medication (sob)
Instant Classic (pt)
Requiem (sob)

25.06-26.06.2021 | 16.00-22.00 Błonia