PL EN UKR
a

Targi Małych Wydawców

W Polsce, podobnie jak na całym świecie, od wielu lat istnieje i prężnie rozwija się niezależna scena muzyczna. Dziesiątki, a nawet setki małych i malutkich wytwórni płytowych wydaje nieprzerwanie tysiące tytułów rocznie. Są różnorodne stylistycznie (od punk rocka aż do eksperymentów elektronicznych) i na ogół pojawiają się w małych nakładach. Większości z nich nie znajdziemy w tradycyjnych sklepach płytowych, należy ich za to szukać na stronach internetowych wytwórni oraz w kilku sklepach i dystrybucjach internetowych.

Targi Małych Wydawców świetnie wpisały się w ideę festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, gdyż to właśnie z niezależnej sceny wydawniczej pochodzi przecież znakomita większość wykonawców prezentowanych na naszych scenach.

W tym roku po raz kolejny na festiwalu pojawią się niezależni wydawcy muzyczni z całej Polski wraz ze swoimi płytami, kasetami i być może także innymi nośnikami dźwięku. Poprzednie Targi Małych Wydawców (w 2017 i 2018 roku) cieszyły się dużym zainteresowaniem, a fani muzyki mogli kupić płyty bezpośrednio od wydawców, podyskutować, czy po prostu sprawdzić, jakie tytuły wydaje się aktualnie na scenie niezależnej.

Na targach pojawią się m.in.: Antena Krzyku, Bocian Records, Don’t Sit On My Vinyl!, Fundacja Kaisera Söze, Gusstaff Records, OBUH, Requiem Records, Unquiet Records.

29.06 | 14.00–18.00 | Błonia