PL EN UKR
a

STREFA INNYCH BRZMIEŃ PREZENTUJE: Zgniłość

Zgniłość to nowy zespół krakowskiego poety Marcina Świetlickiego i pianisty Michała Wandzilaka (Świetliki). Do współpracy zaprosili młodych jazzmanów z Trójmiasta: saksofonistę Michała Ciesielskiego i trębacza Dawida Lipkę (sekcję dętą Tymona Tymańskiego), kontrabasistę Macieja Sadowskiego oraz perkusistę Tomasza Kopra.

Zgniłość foto Alka Murat

Kiedy: 13.12.2017, godz.: 20.00
Gdzie:
Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro
Wstęp wolny

Zgniłość wykluła się z zespołu Jazztliki grającego jazzowe covery największych szlagierów Świetlików. Obecną trajektorię muzyczną Zgniłości można by określić jako postpostironiczny-postzimnofalowy-postyass. Skład śmiało nawiązuje do najlepszych pomorskich i krakowskich tradycji muzycznych. W maju 2017r. ukazał się dwupłytowy audiobook Marcina Świetlickiego pt. „Drobna zmiana” (Wydawnictwo a5), za którego oprawę muzyczną odpowiada Zgniłość. „Drobna zmiana” to pierwsza na świecie książka do słuchania, zarejestrowana na żywo z udziałem improwizującego zespołu i publiczności.

Aktualnie Zgniłość jest w trasie promującej drugą płytę zespołu pt. „Siedmiościan”. Krążek zawiera, obok autorskich kompozycji, szereg zaskakujących muzycznych reinterpretacji (m.in. „Mmmorderstwo” czy „Przysiadalność”). W nagraniach gościnnie wzięli udział: legendarny trębacz Antoni Ziut Gralak, znana aktorka i germanistka Julia Kamińska i inne znakomitości. Płytę promują single „Hotel Savoy” i „To ten sam wiatr”. Album otrzymał notę Top Note magazynu JazzPRESS (Listopad 2017).

Zapraszamy na ten absolutnie nieprzewidywalny koncert. Nie ma Miłości bez Zgniłości!

Zgniłość online:
FacebookYoutube 1Youtube 2


Data publikacji: 21 listopada 2017