Strefa Innych Brzmień prezentuje: Ukryte Zalety Systemu  | InneBrzmienia
PL EN UKR
a

Strefa Innych Brzmień prezentuje: Ukryte Zalety Systemu Kiedy: 13.12.2019 – piątek, godz.: 19.00
Gdzie:
Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, Sala widowiskowa (II piętro)

Bilety: 15 zł – przedsprzedaż, 20 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne online na warsztatykultury.pl oraz stacjonarnie w Warsztatach Kultury, ul. Grodzka 7

KUP BILET


Ukryte Zalety Systemu to wrocławska załoga spod znaku post-punka i nowej fali, wydająca w kultowej oficynie Antena Krzyku. Dziś jest to zdecydowanie jeden z najciekawszych składów na krajowej scenie alternatywnej. Jak sami mówią, powstali w zasadzie tylko po to, aby zagrać kilka koncertów i zamknąć temat, całe szczęście stało się inaczej. Do Lublina Ukryte Zalety Systemu zawitają w piątek 13 i dla wszystkich fanów „innych brzmień” jest to data obowiązkowa.

Kompozycje Ukrytych Zalet Systemu są budowane na brzmieniach jednocześnie ostrych i chłodnych. Na surowe struktury rytmu napędzanego przez nerwowy bas i despotyczny elektrowerbel nakładają się cięcia gitary, minimalistyczne oldschoolowe klawisze oraz dwa skandujące głosy, przywołujące piosenkową tradycję lat 80. – z odniesieniami zarówno do neue deutsche welle, brytyjskiego potomstwa punkrocka, jak i polskich artystów z labelu Stilon Gorzów – tu zwłaszcza dzięki polskojęzycznym tekstom, w oszczędnych i niedopowiedzianych obrazach komentujących rzeczywistość społeczną. Zespół powstał w połowie 2013, zagrał sporo koncertów w Polsce i zagranicą, m.in. na OFF Festiwalu, wydał w Antenie Krzyku dwa albumy: „s/t” (2015) i „Sposób użycia (2019), który aktualnie promuje na występach.


Więcej informacji o Ukrytych Zaletach Systemu:

https://www.facebook.com/UkryteZaletySystemu/

 

NOWY ALBUM:
https://uzs-ukrytezaletysystemu.bandcamp.com/album/spos-b-u-ycia

Klip promujący płytę:
https://www.youtube.com/watch?v=DYP01k9uUHg

Klip „OBCY”:
https://www.youtube.com/watch?v=wqrf4LMXJ-U

Sesja live dla KEXP:
https://www.youtube.com/watch?v=LZB-jhNyZzI&t=1434s

 

 

***

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.