PL EN UKR
a

Strefa Innych Brzmień prezentuje: New Cage

300N

New Cage to nowy zespół założony przez Joannę Halszkę Sokołowską oraz Bartłomieja Tycińskiego, warszawskich muzyków związanych z wytwórnią Lado ABC.

Artyści znani m.in. ze współpracy z takimi zespołami jak Mitch & Mitch, Der Father, Warszawskie Combo Taneczne czy Jerz Igor, w 2016 roku nagrali płytę pt. „Wszystko Jutro”, która została wydana wiosną 2017 roku przez Lado ABC. Zarówno album jak i repertuar, z którym muzycy pojawią się w Lublinie, zawiera nowe aranżacje utworów Johnnego Casha oraz własne kompozycje inspirowane gitarowymi piosenkami drogi.

Kiedy: 16 listopada 2017, godz.: 19:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro
Wstęp wolny

Artyści o swojej płycie „Wszystko Jutro”:

Chcieliśmy nazwać płytę Vemoedalen. Wtedy byłoby łatwo: byłoby o czym pisać w prasie. V. to nazwa uczucia, które pojawia się, kiedy robisz piękne zdjęcie czemuś pięknemu, podczas gdy tysiące takich pięknych zdjęć tych pięknych rzeczy już istnieją. Frustracja i strach, że wszystko już było. Nie mogliśmy sobie jednak odmówić zrobienia kolejnych kilku pięknych coverów. Ale tym razem bez frustracji i strachu, że wszystko już było. Wystarczyło to wszystko przesunąć na jutro. Mniejsze ciśnienie. Zdrowiej dla serca. Cisza, spokój. Na wszystko jest czas i jest miejsce na wszystko.

Założyliśmy zespół, żeby grać piosenki Johnnego Casha. Były dla nas inspiracją. Ktoś kiedyś powiedział, że nie powinna ich śpiewać kobieta. Postanowiliśmy sprawdzić, co się wtedy stanie. Czy zmiany dotrą do poziomu praw logiki? Czy ktoś nam coś odda, czy raczej odbierze? Czy może stać się Wszystko?

Wspólnie opracowaliśmy kilka utworów, później dodaliśmy do nich własne. Stworzyliśmy materiał w duchu gitarowych piosenek drogi, piosenek o miłości. Jest wokal na otwartym sercu, jest gitara, są szmery, chóry, noise i cisza.

Podczas grania i wymyślania materiału, duch Johnnego bywał z nami na pewno; straciliśmy jednak pewność, który był to Johnny.

New Cage online: FacebookBandcampVideo