Strefa Innych Brzmień prezentuje: Nagrobki | InneBrzmienia
PL EN UKR
a

Strefa Innych Brzmień prezentuje: Nagrobki

Kolejny koncert w jesiennej Strefie Innych Brzmień to wizyta trójmiejskiego duetu Nagrobki. Zespół tworzą Maciej Salamon i Adam Witkowski – muzycy znani na krajowej scenie alternatywnej m.in. za sprawą takich formacji jak: Woda, Gówno, Wolność czy Langfurtka. Przez ostatnie lata to jednak właśnie ten skład wyrósł na czołowy projekt artystów, zyskując przy okazji sporą grupę zagorzałych fanów. Trudno się jednak dziwić temu zjawisku, gdyż Nagrobki to doskonale połączenie surrealistycznego czarnego humoru, oryginalnego brzmienia oraz autorskiego miksu wielu gatunków muzycznych. Z każdym kolejnym albumem zespół potwierdza, iż jest obecnie jedną z najciekawszych grup w Polsce, świetnie sprawdzającą się też w wersji koncertowej.

Kiedy: 25 października 2018, godz.: 19.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro
Wstęp: 15 zł – przedsprzedaż, 20 zł – w dniu koncertu

Jak można kupić bilet na koncert zespołu Nagrobki?
PRZED KONCERTEM (od 3 do 24 października) – cena 15 zł 
1. w sekretariacie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 7 – I piętro, pokój 104). Pracujemy w godz. 10.00-16.30 od poniedziałku do piątku. Przyjmujemy płatności gotówką i kartą
2. w sklepie internetowym Warsztatów Kultury w Lublinie pod tym adresem. Tutaj możesz zapłacić przelewem.

W DNIU KONCERTU (25 października) – cena 20 zł
3. na godzinę przed rozpoczęciem koncertu pod salą widowiskową Warsztatów Kultury w Lublinie (ul. Grodzka 5a – II piętro) 

Jak można odebrać zakupiony bilet? 
Po odbiór zakupionych przez interent biletów zapraszamy do sekretariatu Warsztatów Kultury (w godz. 10.00-16.30 od poniedziałku do piątku) lub przed samym koncertem bilet można odebrać pod salą, w której koncert się odbywa u obsługi wydarzenia. 

O zespole:
Nagrobki tworzą Maciej Salamon (gitara, wokal) i Adam Witkowski (perkusja, wokal). Muzyka zespołu to autorska mieszanka gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu. Zgodnie z tym, czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie – teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu.

Dyskografię zespołu tworzą „Pańskie wersety” z 2014 r., „Stan Prac” z 2015 r. i „Granit” z 2017 r. Na dwóch ostatnich płytach zespół wspierany był w studio przez Ola Walickiego, Mikołaja Trzaskę, Tomasza Ziętka i Michała Skroka. Zespół stworzył również muzykę do spektakli teatralnych: „Intro” Narodowego Teatru Dada von Bzdülöw, dwóch sztuk w reżyserii Michała Kmiecika – „Słowo o Jakóbie Szeli” w Teatrze Polskim w

Katowicach i „Portret Trumienny” w Teatrze Polskim w Poznaniu, a także słuchowiska i jego inscenizacji na podstawie dramatu „Koniec Przemocy” autorstwa i w reżyserii Magdy Mosiewicz i Bogny Burskiej.
Nagrobki zagrały do tej pory około 100 koncertów w kraju i za granicą (m.in. Opener, OFF, Unsound, Tauron Nowa Muzyka, Springbreak).

Więcej informacji o zespole można znaleźć na profilu zespołu oraz www.nagrobki.bandcamp.com

***

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.