PL EN UKR
a

Strefa Innych Brzmień prezentuje: Malediwy i you.Guru

Z przyczyn od nas niezależnych musimy odwołać koncert you.Guru. Już wkrótce ogłosimy kolejne wydarzenia muzyczne, także w wersji online.

Strefa Innych Brzmień powraca w październiku z bogatym jesiennym programem koncertowym. Na pierwszy ogień, już 16 października, wystąpi znakomity duet Jakuba Janickiego i Marka Pospieszalskiego, czyli Malediwy. Następnie, 23 października, absolutna nowość – skład you.Guru, tworzony przez Artura Maćkowiaka, Michała Lutrzykowskeigo i Piotra Waliszewskiego. Obydwa koncerty odbędą się w przestrzeni Warsztatów Kultury w Lublinie. Wstęp bezpłatny.

Kiedy: Malediwy – 16.10.2020 – piątek, godz.: 19.00; you.Guru – 23.10.2020 – piątek, godz.: 19.00; 

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa

Zapisy:ZAMKNIĘTE

Powoli opada kurz po wyjątkowej i z wielu względów niesamowitej dla nas wszystkich, wrześniowej edycji festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. W tym dziwnym, nieprzewidywalnym roku udało się nam wspólnie spotkać w Lublinie i cieszyć muzyką wykonywaną na żywo. To doświadczenie pokazało, jak ważne jest dla każdego fana i członka naszej innobrzmieniowej, dźwiękowej rodziny obcowanie z żywą muzyką i jej kolektywny odbiór. Z tego powodu wracamy ze Strefą Innych Brzmień i jesiennym cyklem koncertowym, który zabrzmi zarówno online jak i offline.

W październiku, będzie okazja do spotkania z dwoma naprawdę wyjątkowymi zespołami – Malediwami i you.Guru. Kolejne ogłoszenia już niebawem.


Malediwy

Marek Pospieszalski i Qba Janicki, czyli duet Malediwy, powrócili niedawno z nowym albumem „Dolce Tsunami”, wydanym dla trójmiejskiej oficyny Coastline Northern Cuts. W odróżnieniu od pierwszej płyty duetu, zarejestrowanej podczas koncertu w bydgoskim Mózgu, na „Dolce Tsunami” spotykamy się z materiałem studyjnym, który swoim brzmieniem silnie odbiega od powiązań z free jazzem, czy swobodnie interpretowaną muzyką afrykańską, inspirując się technikami i sposobem myślenia strukturalnego, charakterystycznymi dla sceny sound artowej. Dzieje się tak za sprawą koncentracji obydwu twórców na wątku amplifikacji instrumentów akustycznych przy pomocy przetworników piezoelektrycznych czy też wzmacniaczy gitarowych, a także osadzeniem różnorodnego pod względem stylistycznym materiału dźwiękowego, w ciepłej, analogowej, pełnej rezonansu przestrzeni, wykreowanej poprzez precyzyjnie kontrolowane sprzężenia zwrotne. Jak taka kombinacja brzmi na żywo, będzie się można przekonać samemu już 16 października w Próba Cafe.

Malediwy online:
https://northerncuts.com
http://www.facebook.com/CNCuts

https://www.facebook.com/malediwymusic


ODWOŁANY | you.Guru 

you.Guru powstało z chęci wspólnego eksperymentowania z formą muzyczną. Dźwiękowy odruch, reakcja na dziwne czasy. Muzyka balansująca na nieobliczalnym gruncie, w rytm transowych zapętleń i psychodelicznych melodii. Nie bez znaczenia pozostaje w tym przypadku bagaż muzycznych doświadczeń poszczególnych członków zespołu – Innercity Ensemble, B.O.K, Something Like Elvis, Tissura Ani, Potty Umbrella, Upside Down.

To właśnie przenikanie się różnych estetyk i inspiracji jest kluczem do muzyki you.Guru.

Chwilę temu, we wrześniu 2020, nakładem Anteny Krzyku, ukazała się debiutancka płyta grupy pt.: „Young Adult Fiction”.

you.Guru na Facebooku

 


REGULAMIN-koncertów-Strefy-Innych-Brzmień-10.2020