Strefa Innych Brzmień prezentuje: Lonker See | InneBrzmienia
PL EN UKR
a

Strefa Innych Brzmień prezentuje: Lonker See

Kiedy: 06.04.2018 – piątek, godz.: 20.00
Gdzie:
Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro
wstęp wolny

Kwietniowa Strefa Innych Brzmień to spotkanie z trójmiejskim kwartetem Lonker See. Ich unikalne brzmienie, łączące w oryginalny sposób takie gatunki jak jazz, post rock, psychodelia czy noise, idealnie wpisuje się w przyjętą przez nas formułę prezentacji „innych brzmień”, czyli muzyki poszukującej i wymykającej się schematom. Lonker See, po wydaniu nakładem Music Is The Weapon swojej ostatniej płyty, zbiera szereg pozytywnych recenzji i uznawane jest za jedną z najciekawszych formacji w swojej stylistyce. Jak brzmią na żywo będzie można sprawdzić już 6 kwietnia w Warsztatach Kultury.

O zespole:
LONKER SEE to projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po nagraniu Epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelię. Jest ona pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację. Debiutancka płyta Lonker see „Split Image” ukazała się w kwietniu 2016 nakładem wytwórni Music Is The Weapon. Od jej wydania zespół dużo koncertował, a w lutym 2017 nakładem Instant Classic wydał świetnie przyjęty split z sosnowieckim zespołem Arrm, po czym znów ruszył w trasę. Obecnie nakładem Music Is The Weapon ukazało się podwójne wydawnictwo: Lonker Seessions i Live at Pijana Czapla.

Lonker See online:
Facebook

***

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.