PL EN UKR
a

Strefa Innych Brzmień prezentuje: Devarrow oraz Owen Meany’s Batting Stance

Po wakacyjnej przerwie Strefa Innych Brzmień powraca z nową energią i wieloma nietuzinkowymi artystami. Na początek zapraszamy na spotkanie z dwoma wyjątkowymi muzykami z Kanady.

Devarrow oraz Owen Meany’s Batting Stance to songwriterzy z Nowej Szkocji prezentujący najlepsze tamtejsze tradycje muzyczne. Obaj są też gitarzystami, ale prezentują dwa dość odmienne style, zapraszając nas w podróż do świata zarówno bardzo klimatycznych ballad, jak i mocniejszych kompozycji opartych na silnym wokalu.

Kiedy: 6 października 2017 – piątek, godz.: 19.00
Gdzie: Próba Café, ul. Grodzka 5a
Wstęp wolny

Devarrow Devarrow to pseudonim artystyczny Grahama Ereaux, piosenkarza i kompozytora, który w swojej muzyce łączy prosty folk z wyrafinowanym popem, tworząc muzykę, która nawiązuje wprost do miejsca w którym się wychowywał (Moncton w Nowym Brunszwiku) oraz tych, które odwiedzał przez pół dekady bycia w podróży.

W roku 2015 Devarrow samodzielnie wydał album „The Great Escape”, czyli zestaw 11 piosenek napisanych zimą w Vancouver, gdzie mieszkał w apartamencie z nieszczelnym dachem. Aby wesprzeć finansowo to wydawnictwo, Devarrow koncertował bardzo intensywnie przez prawie 2 lata po całej Kanadzie, koncentrując się na tworzeniu energetycznego, urzekającego i kameralnego koncertu w stylu gawędziarskim. Zyskując znaczną rozpoznawalność, potwierdzoną m.in. nominacją do nagrody ECMA, Devarrow przeniósł się z powrotem do Halifaksu w Nowej Szkocji, gdzie zamieszkuje do dziś. Obecnie Devarrow pracuje nad nowym albumem.

Devarrow Online: Web, Instagram, Facebook, Bandcamp, Video.

mmOkreślany mianem „pełnego pasji, literackiego folku”, projekt Owen Meany’s Batting Stance to solowa odsłona twórczości Daniela Walkera – songwritera i muzyka pochodzącego z Halifaksu.

Artysta skupia się w dużej mierze na tworzeniu autorskich narracji, opowiadając je językiem piosenek i melodii. Jego teksty zawierają w sobie spory ładunek osobistych przemyśleń i doświadczeń, przez co odbiór koncertów Kanadyjczyka staje się doświadczeniem bardziej intymnym i personalnym.

W 2016 roku ukazała się płyta zatytułowana po prostu „Owen Meany’s Batting Stance”. Sam muzyk zaś uzyskał nominacje do nagród Nova Scotia Awards w aż 3 kategoriach – najlepszy młody artysta, najlepszy album solowy roku i najlepszy album alternatywny roku.

Owen Meany’s Batting Stance Online: Web, Facebook, Bandcamp, Video, Spotify.


Data publikacji: 29 września 2017