PL EN UKR
a
banner

sneaky jesus

sneaky jesus – wrocławski kwartet grający muzykę nieszablonową. Zespół łączy brzmienia breakbeatu, polskiego jazzu, dubu, hardcore punku, psych rocka i hip-hopu bez przywiązywania zbyt dużej wagi do zasad każdego z tych gatunków. W muzyce sneaky jesus znajdziecie tylko dwie zasady: nie myśl za dużo i ufaj emocjom.

Kwartet tworzą: Maciej Forreiter, którego gitara potrafi i potężnie grzmieć i bujać jak lekki zefirek, Matylda Gerber dmąca w saksofon z
ogromną potęgą i emocjonalną głębią, Beniamin Łasiewicki, który na basie przenosi harmonię w inny wymiar, a jego groove jest idealnym uziemieniem dla całej formacji, Filip Baczyński, który na perkusji porusza się w szerokim spektrum dynamicznym i dodaje do rytmu wiele unikalnych zmian.

sneaky jesus chcą budować na fundamencie ich debiutu pt. „For Joseph Riddle”. Prace nad nowym materiałem trwają. Najświeższe kompozycje kwartetu oddają nastrój polskiego post industrialnego krajobrazu oraz odnoszą się do emocji związanych z aktualnym życiem i tworzeniem Polsce.

sneaky jesus | 10.07.2022, godz. 19.15 | Błonia pod Zamkiem w Lublinie