PL EN UKR
a

Ścianka | Strefa Innych Brzmień

Ścianka to kultowy polski zespół muzyki alternatywnej powstały w 1994 roku w Sopocie. Ich styl jest trudny do zdefiniowania – łączy surową pre-punkową energię i free jazzowe szaleństwo. Jak sami opisują, ich muzyka to „Śliczne, delikatne melodie. Słuchowiska. Siekiera, piórko, trochę rdzy. Powietrze.” Każda z wydanych przez zespół płyt jest inna. Każda nagrana na analogowych taśmach w ich studio w Sopocie, ostatnio w Warszawie. Wszystkie otrzymały najwyższe noty w polskiej prasie muzycznej.

W Lublinie grupa pojawi się ze swoim najnowszym projektem „Ścianka – Niezwyciężony”, którego na żywo można będzie posłuchać tylko w grudniu i wyłącznie w kilku miejscach w kraju. Podczas koncertu nie zabraknie też muzycznych niespodzianek dla tych, którzy doskonale pamiętają poprzednie albumy zespołu.

Kiedy: 18 grudnia (piątek) 2015, godzina 20:00

Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a

Bilety: 15 zł – dostępne w sprzedaży od 23 listopada 2015 w siedzibie Warsztatów Kultury w Lublinie, I piętro (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:30 oraz na godzinę przed koncertem). Regulamin.

http://www.scianka.com/

O Projekcie „Ścianka – Niezwyciężony”:

My name is Lem, Stanisław Lem. Lema nie czytałeś?

Nowa płyta legendy polskiej alternatywy to dwie dwudziestominutowe wycieczki w kosmos.

Wyglądało to tak – w styczniu 2013 roku słuchowiskowy potentat Audioteka zamówił u zespołu Ścianka muzykę do słuchowiska na podstawie powieści Stanisława Lema „Niezwyciężony”. Słuchowisko miało premierę w maju i wkrótce okazało się bestsellerem. W 2015 roku członkowie Ścianki przesłuchali nagrany materiał i wybrali dwie dwudziestominutowe całości. Jedna to ekstatyczna podróż przez rozgwieżdżony kosmos, druga to wyprawa zwiadowcza łazikiem w głąb pustynnej planety. Premiera płyty planowana jest na 1 grudnia 2015. Album będzie dostępny wyłącznie w internetowym sklepie myshitinyourcoffee.com oraz na koncertach, podczas których Ścianka zaprezentuje Niezwyciężonego na żywo, a które odbędą się w grudniu w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Lublinie i Łodzi.

……….

Strefa Innych Brzmień to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo. Od grudnia 2015 partnerem Strefy jest Fundacja Kaisera Söze.


Data publikacji: 18 listopada 2015