PL EN UKR
a

Portrety Publiczności | wystawa fotografii

Bez publiczności nie byłoby festiwali. Bez odbiorców wydarzenia kulturalne nie miałyby sensu. Kolektywne przeżywanie, jakże utrudnione z powodu pandemii Covid-19, to najbardziej odczuwalny brak w dostępie do kultury. Bez wymiany energii pomiędzy artystami i publicznością koncerty okazały się być w większości przypadków namiastką i formą zastępczą. My jednak po raz kolejny spotykamy się na Błoniach pod Zamkiem w ramach festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia i cieszymy się bardzo, że możemy tu być wszyscy razem.

Wystawa przedstawia grupowe i indywidualne portrety publiczności Innych Brzmień, jakie powstawały od 2008 do 2020 roku. Ich autorami są festiwalowi fotografowie, którzy przez te wszystkie lata towarzyszyli nam w wyjątkowej muzycznej podróży, jaką są przecież Inne Brzmienia. To oni, czujnie naciskając migawkę i łowiąc najlepsze kadry, utrwalili dla potomnych tak wiele emocji i unikatowych momentów, które dziś z sentymentem wspominamy.

Autorami fotografii prezentowanych na wystawie są: Robert Grablewski (który towarzyszy festiwalowi od samego początku), Ignacy Tokarczyk, Jakub Bodys, Natalia Ogłoszka, Katarzyna Anna Kubiak, Krzysztof Mazur, Tomasz Bylina.


24.06-27.06.2021 | 16.00–0.00  
Namiot Festiwalowy