PL EN UKR
a

Polski Piach | Strefa Innych Brzmień

Polski Piach to zespół uruchomiony przez Patryka Zakrockiego, czerpiący z tradycji pierwszego bluesa, pustynnego transu i rozwijający własny język, którego temperatura wynika z rodzimego krajobrazu, natury polskich rzek, zachmurzonego nieba.
Projekt Polski Piach bada pokrewieństwo i zasadność upodobnień między piachem delty Missisipi, Sahary i wiślanych łach. Muzycy wywodzą się z warszawskiego środowiska improwizatorów,  kręgu Lado ABC.

Kiedy: 16 września 2021, godz. 19.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a – sala widowiskowa (II piętro)
Wstęp wolny

Skład:
Patryk Wydmo Zakrocki – mała gitara akustyczna
Piotr Mełech – klarnet basowy
Piotr Domagalski – basetla

Strefa Innych Brzmień
Strefa Innych Brzmień to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe połączenia.
Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe połączenia. Zawsze staramy się inspirować odbiorców do odkrywania w muzyce czegoś nowego, jednocześnie na pierwszym miejscu stawiając jakość i oryginalność.
Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.
Przygotowanie: Agnieszka Wojciechowska, Rafał Chwała