PL EN UKR
a

Pionierzy punkrocka | UK Subs zagrają na Innych Brzmieniach

Listę headlinerów tegorocznej edycji Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival zamyka absolutna legenda brytyjskiej sceny alternatywnej, zespół UK Subs. Prekursorzy punk rocka, wymieniani jednym tchem obok The Clash, Sex Pistols czy The Stranglers, hucznie świętują w tym roku 40-lecie swojej działalności. Grupa założona i nieprzerwanie dowodzona przez Charliego Harpera od 1976 roku, wciąż stanowi o sile i popularności gatunku.

Photo by TINA KORHONEN/ www.tina-k.com © 2011UK Subs mają na koncie 26 oficjalnych albumów, co oznacza, że zespołowi udało się zrealizować swoje ambitne założenie i zasadę, jaką kieruje się od początku kariery. Chodzi oczywiście o alfabetyczną kolejność nazw kolejnych płyt – począwszy od kultowego „Another Kind of Blues”, aż po najnowszy, wydany w tym roku, album „Ziezo”. Zresztą konsekwencja w działaniu i podążanie własną artystyczną drogą to znak rozpoznawczy kapeli. Czas płynie, kolejne style muzyczne czy mody przychodzą i odchodzą, UK Subs jednak trwa na posterunku i cały czas jest gwarancją jakości.

Na ich muzyce wychowują się kolejne pokolenia fanów, a ich występy na żywo przeszły już do legendy. Do kanonu punk rocka weszły też takie hity jak choćby: „Riot”, „Warhead” czy „Down on the Farm” (coverowane m.in przez Guns’n’Roses). Dziś UK Subs to zespół-instytucja, koncertujący na wszystkich kontynentach, podczas największych festiwali (w te wakacje m.in. francuski Hellfest czy angielski Rebelion Festival) oraz w kultowych klubach.

Zbliżający się festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia jest doskonałą okazją, aby zobaczyć żywą legendę muzyki na scenie w Lublinie.

Tegoroczna edycja Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival obędzie się w dniach 6-10 lipca. Przez 5 dni festiwalu w Lublinie pojawią się artyści z 10 krajów świata, reprezentujący 3 kontynenty, a na jedynych koncertach w Polsce usłyszymy między innymi takie zjawiska jak Shibusashirazu Orchestra, Tortoise czy Easy Star All Stars. Tradycją festiwalu jest przybliżanie działalności ciekawych wytwórni muzycznych. W tym roku swoją prezentację podczas imprezy będzie miał słynny niemiecki label Staubgold. Nie zabraknie też dużej reprezentacji polskich artystów. W Lublinie zabrzmią utwory Kazika Staszewskiego, Kwartetu ProForma i ich gości specjalnych. Na scenie pojawią się także: Łona i Webber, grupa Kwadrofonik, a także dwa projekty będące potwierdzeniem doskonałej kondycji polskiej sceny eksperymentalnej – Innercity Ensemble oraz Flora Quartet. Do tegorocznego line-up’u dołączyły też takie składy jak: Diablo Swing Orchestra, Carnival Youth oraz Have You Ever Seen The Jane Fonda Aerobic VHS?.

Na wszystkie wydarzenia Festiwalu WSTĘP WOLNY.

To jednak nie koniec programu muzycznego, a kolejne ogłoszenia już niebawem!

Dołącz do wydarzenia na FB ->>>


Data publikacji: 24 maja 2016