PL EN UKR
a

Opowieści Wschodniej Treści

19:00-20:00

Baśnie, legendy i opowieści są bez wątpienia tym elementem kultury, który łączy wszystkich ludzi, bez względu na pochodzenie, wiek, wykształcenie. Zamknięte są w nich tradycje, ludowe przekazy i właściwa dla danej kultury symbolika. Dostarczają pierwszej wiedzy o świecie, uczą okazywania i rozumienia emocji, ale też wyciszają przed snem i przyklejają do powiek pozytywne obrazy. Podczas rodzinnych wieczorów opowieści opartych o inscenizowane baśnie pochodzące z Krajów Partnerstwa Wschodniego można będzie zanurzyć się we wschodniej wrażliwości i magicznych historiach charakterystycznych dla naszych sąsiadów.

Czytać będą:

Anna Dudziak – ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Współpracuje z Centrum Kultury w Lublinie oraz Teatrem Ch. H. Andersena. „Zrealizowała spektakle: Anioł za lodówką” Grażyny Lutosławskiej w  reż. Daniela Arbaczewskiego, „Ony” Marty Guśniewskiej w reżyserii Daniela Adamczyka (I miejsce w 21. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, Nagroda publiczności i wyróżnienie jury na festiwalu Raport, Nagroda jury na festiwalu Maskarada), „Marzenie Nataszy” Jarosława Pulinowicz, reżyseria Bartłomiej Miernik, „Trojanki” Eurypidesa w reżyserii Marii Kwiecień. Bierze udział w czytaniach performatywnych realizowanych przez Czytelnię Dramatu. Lektorka w spotkaniach Bitwa o Literaturę w Teatrze Starym w Lublinie. Na swoim koncie ma również role filmowe i serialowe. Zajmuje się również dubbingiem gier i filmów animowanych.

Jan Tuźnik – aktor z wykształcenia, radiowiec i lektor z zamiłowania. Pracuję również jako konferansjer i warsztatowiec. Wszystko co kręci się wokół szeroko pojętej definicji słowa, kręci również mnie. Razem z przyjaciółmi w 2015 roku założyłem teatr w wiejskiej stodole pod Kazimierzem Dolnym. Cała ta „afera” nazywa się Teatrem Klepisko. Cechuje mnie profesjonalizm, zaangażowanie i pasja. Po prostu uwielbiam to co robię. 


Data publikacji: 24 marca 2016