Ogłaszamy datę festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia! | Wschód Kultury – Inne Brzmienia
PL EN UKR
a

Ogłaszamy datę festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia!

Ogłaszamy datę festiwalu Inne Brzmienia!  

Lubelskie festiwale plenerowe charakteryzuje niepowtarzalna atmosfera i energia.  Pełną parą pracujemy nad tegorocznymi wydarzeniami. Poniżej podajemy ich daty. Koniecznie zapisz je w swoim kalendarzu. Jedno jest pewne – będzie się działo!  Tegoroczne festiwale organizowane są w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży.

 Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce, został Europejską Stolicą Młodzieży. Międzynarodowe jury uznało, że to właśnie Lublin będzie miał okazję zaprezentować Europie wartości ważne dla młodych, pokazać ich aktywności i skierować uwagę w swoich działaniach na młodzież. Tytuł ESM przyznawany jest przez Europejskie Forum Młodzieży na okres jednego roku. Jego celem jest wzmocnienie pozycji młodych ludzi, zwiększenie ich uczestnictwa w podejmowaniu decyzji w mieście oraz budowanie ich tożsamości europejskiej, ale też wspieranie zaangażowania mieszkańców miasta energią i aktywnością młodych osób. To również promocja młodej, szeroko pojętej kultury i aktywności młodzieży na wielu płaszczyznach. To oznacza, że w tym roku również festiwale organizowane przez Warsztaty Kultury odbędą się pod sztandarem młodych.

- Co roku, w organizacji każdego z największych festiwali w Lublinie pomaga nam około setka młodych, aktywnych wolontariuszy. Od lat wspieramy początkujących artystów i menadżerów kultury, którzy mają szansę sprawdzić swoje umiejętności podczas Nocy Kultury eksperymentując z instalacjami artystycznymi w przestrzeni publicznej. Mając na uwadze zdobycie przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży, zależy nam aby w tym roku szczególnie młodzi ludzie stali się katalizatorem działań kulturalnych. Festiwale Warsztatów Kultury będą do tego świetną okazją. – opowiada Grzegorz Rzepecki, dyrektor Warsztatów Kultury.

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia umożliwia spotkanie z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na pograniczu różnych gatunków, tradycji i wpływów kulturowych. To jedno z najbardziej inspirujących i odkrywczych wydarzeń muzycznych w Polsce, które pozwala usłyszeć, w samym sercu Lublina, światowe gwiazdy i muzyczne odkrycia! Podczas Festiwalu prezentowani są artyści, dla których muzyka stanowi inspirację i nieustanne wyzwanie. Sceny Wschodu Kultury – Innych Brzmień łączą ludzi, nurty i style, zapraszając zarówno twórców, jak i publiczność w unikatową podróż.
Niezmiennie inspirująca dla organizatorów jest też – zawarta w nazwie festiwalu – idea „wschodu kultury” i misja zapraszania do Lublina najciekawszych artystów, m.in. z takich krajów jak Ukraina, Białoruś, Gruzja czy Armenia, ułatwiając im tym samym wejście na zachodni rynek muzyczny.
Inne Brzmienia to nie tylko muzyka. Bogaty i wielowątkowy program obfituje również w wydarzenia dla miłośników ambitnego kina, literatury i sztuki współczesnej. W ramach Małych Innych Brzmień odbędzie się szereg warsztatów dźwiękowych skierowanych dla dzieci i młodzieży.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia
6–9 lipca 2023
Błonia pod Zamkiem w Lublinie
Wstęp wolny
innebrzmienia.eu
FB Innych Brzmień
IG Innych Brzmień


 

Zapraszamy także na

Noc Kultury
3/4 czerwca 2023
Stare Miasto w Lublinie
Wstęp wolny
nockultury.pl
FB Nocy Kultury
IG Nocy Kultury

 

Carnaval Sztukmistrzów
27–30 lipca 2023
Stare Miasto w Lublinie
Wstęp wolny
carnavallublin.eu 
FB Carnavalu Sztukmistrzów
IG Carnavalu Sztukmistrzów


Re:tradycja – Jarmark Jagielloński

18–20 sierpnia 2023
Stare Miasto w Lublinie
Wstęp wolny
retradycja.eu
FB festiwalu Retradycja
IG festiwalu Retradycja

Warsztaty Kultury w Lublinie zachęcają do śledzenia aktualności na Instagramie i Facebooku.

Wkrótce opublikowane zostaną informacje o programie i artystach.

Tegoroczne festiwale organizowane są przy wsparciu Europejskiej Stolicy Młodzieży.

323144331_1416920452178290_333899366683990157_n