PL EN UKR
a

Oglądaj online | Premiery | Koncert: Javva/Wideocast: Post-punk

Kolejny piątek bez koncertu? Nie u nas. Przygotowaliśmy dla Was dwie muzyczne premiery: Piąty odcinek Wideosłownika Polskich Zjawisk Muzycznych. Tym razem odcinek o postpunku! Pełny i oficjalny materiał filmowy z koncertu online grupy Javva podczas Innych Brzmień 2020!


Premiera: wideocast Polskie Zjawiska Muzyczne: Post-punk + Koncert: Javva
Kiedy: Piątek, 5 lutego 2020, od godz. 18.30
Gdzie: Wideo pojawi się w tej aktualności
lub na naszym kanale YouTube: youtube.com/c/InneBrzmieniaFestival


Piątek 5.02, 18:30 | Widesłownik Polskich Zjawisk Muzycznych: Post-punk

 

Piątek 5.02, 19:15 | Javva – koncert w Strefie Innych Brzmień online

 

Wideosłownik Polskich Zjawisk Muzycznych to cykl wideocastów przybliżających różne gatunki i style muzyczne związane z polską sceną alternatywną. Będą one korespondowały z cyklem koncertowym, tworząc barwną opowieść o polskiej muzyce, prezentowanych gatunkach i zjawiskach, układając się w swego rodzaju wideosłownik polskiej muzyki. Przewodnikami po meandrach dźwiękowych i kontekstach stylistycznych będą eksperci z branży muzycznej, dziennikarze oraz producenci wydarzeń.

Javva – zespół złożony z uznanych muzyków polskiej sceny jazzowej i alternatywnej związanych dotąd z takimi formacjami jak: Contemporary Noise Sextet, Alameda, Duży Jack, Hokei, Something Like Elvis, Opla czy Xenony. W Javvie artyści postanowili w autorski sposób zmierzyć się z tematem muzyki tanecznej, nie odcinając się przy okazji od swoich awangardowych korzeni. Efekt jest znakomity, łączący w sobie rytmy afrykańskie i orientalne z avant rockiem, muzyką psychodeliczną czy noisem. Ich debiutancka płyta „Balance of Decay” stała się jednym z muzycznych wydarzeń ubiegłego roku w Polsce.