PL EN UKR
a

Naszkicuj Inne Brzmienia | Warsztaty Urban Sketching [ZAPISY]

Wschód Kultury – Inne Brzmienia to nie tylko muzyka. Po południu, kiedy koncerty jeszcze na dobre nie opanują miasteczka festiwalowego, można skorzystać na przykład z warsztatów urban sketching, czyli szybkiego szkicowania pejzażu miejskiego. Poprowadzą je inicjatorzy Urban Sketching Projekt Kyiv – Lera Sxemka i Max Pavlyuk.

Akcja rysunkowa w plenerze skierowana jest do młodych artystów chcących, poprzez powrót do technik manualnych, odkrywać zupełnie inną perspektywę patrzenia na otaczający nas świat. Szkicowanie w miejscach publicznych daje ogromną możliwość pozytywnych interakcji z otoczeniem. Rysunki wykonuje się przeważnie cienkopisem, a następnie wypełnia akwarelami.

Podczas dwudniowego warsztatu, poprzedzonego krótkim wprowadzeniem na temat nieznanego jeszcze w Polsce urban sketchingu, oraz serią prostych ćwiczeń rysunkowych, uczestnicy stworzą jedyny w swoim rodzaju materiał dokumentujący to co dziać się będzie na festiwalu.

Niepowtarzalne rysunki i szkice, w przeciwieństwie do fotografii nie będą jedynie zapisem zdarzeń, a zapisem emocji i klimatu, tego co uczestników warsztatu najbardziej zachwyci podczas festiwalu.

Kiedy: 8-9 lipca 2016, godz.15:00-21:00 (warsztat dwudniowy)
Gdzie: start Błonia pod Zamkiem, Klub festiwalowy
Zapisy: do 6 lipca 2016 drogą mailową pod adresem e.kietlinska-drozd@warsztatykultury.pl. W mailu należy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Na warsztaty trzeba zabrać własne materiały rysunkowe (notesy, ołówki, długopisy, cienkopisy, flamastry). Warsztaty zostaną poprowadzone w języku angielskim.

Warsztaty odbędą się w ramach prezentującego kulturę i sztukę Ukrainy cyklu Orient Station – Ukraina!

Lera Sxemka – artystka sztuk wizualnych z Kijowa. Współinicjatorka Urban Sketching Projekt Kyiv, projektu wokół którego gromadzą się ludzie by rysować otaczający ich świat. Nie chodzi tylko o uchwycenie czegoś na papierze, ale o poznanie przedmiotu, poczucie go i uczynienie go swoim własnym. Tak samo Lera pracuje nad swoimi projektami – zawsze starając się wyrażać siebie poprzez własny język graficzny. Obecnie pracuje jako wolny strzelec tworząc ilustracje, grafiki, projektując książki i realizując projekty z zakresu motion design.

Max Pavlyuk – artysta grafik z Kijowa. Kreatywny i ambitny, jest badaczem przestrzeni miejskich. Jako WE BAD prowadzi warsztaty z tworzenia kolażu.

Wszystkie atrakcje festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia są bezpłatne.


Data publikacji: 27 czerwca 2016