PL EN UKR
a

„Nadzwyczajni” – wystawa ilustracji artystów klubu Pictoric

W 2014 roku Klub Ilustratorów Pictoric opracował projekt „Znane postaci Ukrainy”. Plakaty przedstawiały najbardziej znanych Ukraińców – wybitnych pisarzy i osoby publiczne, muzyków i naukowców, sportowców i aktorów. Byli to ludzie, którzy kochali Ukrainę i pchali ją do przodu. W 2020 roku pandemia zrobiła to, czego nie była w stanie zrobić żadna inicjatywa społeczna – pokazała, jak ważna jest praca setek tysięcy zwykłych Ukraińców, zapewniających społeczeństwu codzienne spokojne życie. Kasjerki i kurierzy, farmaceuci i stróże, pielęgniarki i magazynierzy, kierowcy i sprzedawcy… – wszyscy oni stali się „figurami Ukrainy”, bo w momencie, gdy cały kraj został „zamrożony”, oni nadal działali, wspierali innych, szli naprzód. Wyszli na pierwszy plan i zasługują na najszczersze brawa. 

W ramach projektu powstało 100 portretów, 100 opowieści o zawodach i 100 historii niezwykłych ludzi. W Lublinie zaprezentujemy 45 spośród powstałych prac. 

Klub Ilustratorów Pictoricto społeczność ukraińskich ilustratorów, artystów i grafików, z których każdy wyróżnia się unikalnym stylem, wpisującym się w najnowsze trendy w grafice. Klub realizuje międzynarodowe projekty z udziałem utalentowanych artystów z różnych krajów i promuje wysokiej jakości nowoczesną ilustrację na Ukrainie i za granicą.