MUSIC IN – WARSZTATY DLA BRANŻY MUZYCZNEJ – Twórca, Artysta, Producent – podstawowe zagadnienia prawne | Wschód Kultury – Inne Brzmienia
PL EN UKR
a

MUSIC IN – WARSZTATY DLA BRANŻY MUZYCZNEJ – Twórca, Artysta, Producent – podstawowe zagadnienia prawne

11:00 - 14:00

„Twórca, Artysta, Producent – podstawowe zagadnienia prawne”
Prowadzenie: Bogusław Pluta (ZPAV, MExP), Marek Hojda (ZAiKS, MExP) oraz Emilia Chojnowska (prawnik z ZPAV)

Podczas spotkania można będzie poszerzyć wiedzę o zagadnienia prawne i dowiedzieć się komu, w jakich sytuacjach i jakie konkretnie prawa przysługują. W jaki sposób zarejestrować utwór i dostać tantiemy? Jaka jest rola Organizacji Zbiorowego Zarządzania w obrocie prawami? Podczas warsztatu omówione zostaną także najczęściej spotykane w branży muzycznej problemy natury prawnej.

Bogusław Pluta - absolwent Szkoły Głównej Handlowej, dyrektor OZZ ZPAV, członek Zarządu Fundacji Music Export Poland, reprezentuje Polskę w Performance Rights Committee przy IFPI.

Emilia Chojnowska - prawnik ZPAV, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UKSW w Warszawie. Ze Związkiem Producentów Audio Video związana jest od 2011 r. Na co dzień zajmuje się obsługą spraw karnych i cywilnych związanych z naruszeniami praw producentów fonograficznych. W kręgu jej zainteresowań leżą obszary prawa dedykowane ochronie własności intelektualnej.

Marek Hojda - członek Zarządu ZAiKS, absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach w klasie wokalnej oraz aranżacji i kompozycji. Grał na instrumentach klawiszowych w takich zespołach jak De Mono, Emigranci, Surzyn Band, Oddział Zamknięty. Jako aranżer i producent współpracował również z Izą Trojanowską, Majką Jeżowską, Kapitanem Nemo, Robertem Chojnackim. Jest właścicielem studia nagraniowego Homar Music.

29 czerwca 2018 / godz. 11:00 – 14:00 / Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – Sala Widowiskowa, 2 piętro 

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy za pomocą formularza zgłoszeniowego.
Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje przynależność do branży muzycznej oraz kolejność zgłoszeń.