PL EN UKR
a

Music IN – warsztaty dla branży muzycznej podczas Innych Brzmień 2017

IMG_4563-fot_Marcin_ButrynPodczas tegorocznej edycji festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia inicjujemy dedykowany branży muzycznej specjalny cykl szkoleniowy „Music IN”, który będzie swoistym inkubatorem dla artystów, managerów, promotorów oraz producentów wydarzeń muzycznych i animatorów życia muzycznego. Na początek skupiamy się przede wszystkim na muzykach oraz ich managerach. W związku z tym przygotowaliśmy szereg inspirujących warsztatów, które dostarczą im narzędzi do świadomego budowania kariery w branży muzycznej.

Dynamiczne zmiany na światowych rynkach muzycznych zmuszają artystów do bycia nie tylko autorami, ale również kimś w rodzaju właścicieli artystycznych start-upów. Z tego powodu poruszać się będziemy zarówno w tematach związanych z projektowaniem własnych strategii rozwoju, tworzenia wizji, jak i zarządzania projektami muzycznymi w czasie. Pokażemy jak istotne jest tworzenie historii i dobre opisywanie własnej twórczości oraz pokażemy jak przygotować skuteczną prezentację i zadbać o dobre relacje w branży. Na chętnych czeka też wykład wprowadzający w tajniki i strukturę branży muzycznej oraz praktyczny warsztat skutecznego pisania maili do różnych podmiotów zajmujących się muzyką. Zajęcia poprowadzą praktycy – Magdalena Jensen oraz Magda Chołyst z Chimes Agency oraz Radek Chudzio zpolskiego oddziału Fource Entertainment. Każdy z zaproponowanych przez nas warsztatów jest osobnym wydarzeniem, ale bardzo zachęcamy do udziału w całym cyklu szkoleniowym, który został ułożony tak, by dostarczyć jak najbardziej kompleksowej wiedzy niezbędnej do sprawnego poruszania się na rynku muzycznym.

Zgłoszenia poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje przynależność do branży muzycznej oraz kolejność zgłoszeń.

AKTUALIZACJA: BRAK WOLNYCH MIEJSC W EDYCJI LETNIEJ   PRZEŚLIJ ZGŁOSZENIE NA WARSZTATY MUSIC IN  EDYCJA JESIENNA

Magda Chołyst - art coach. Zajmuje się coachingiem dla artystów, managerów oraz pracowników obszaru kultury i sztuki. Prowadzi sesje indywidualne, warsztaty oraz wykłady na uczelniach artystycznych. Absolwentka Ericson College of Vancouver, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, stypendystka paryskiej Sorbony. Od 10 lat pracuje w obszarze kultury, sztuki oraz branż kreatywnych. Współpracowała m. in. z Instytutem Polskim w Paryżu, Fundacją Ad Arte, Pracownią Duży Pokój, Szkołą i Studiem Wajdy, LABlife, Watou Art Festival (Belgia), konferencją nieWidzialny Dizajn czy festiwalem ScriptFiesta. Wykładowczyni w Collegium Civitas oraz Warszawskiej Szkole Fotografii. W Chimes zajmuje się coachingiem, projektowaniem warsztatów, rozwojem usług agencji i nowych narzędzi pracy w branży muzycznej.

Magdalena Jensen - menadżerka muzyczna z wieloletnim doświadczeniem,organizatorka wydarzeń artystycznych, muzycznych i festiwali. Konsultantka polskich zespołów na festiwalach showcase’owych. Promotorka branży muzycznej na arenie międzynarodowej. Absolwentka Wydziału Stosunków Międzynarodowych i Nauk Politycznych na University of Vermont. Współpracowała m.in. z BRODKĄ, Paulą i Karolem, Rebeką, Eric Shoves Them In His Pockets. Obecnie managerka Ifi Ude. Koordynatorka Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane (organizacja konferencji, budowanie sieci kontaktów z międzynarodowymi delegatami, zagraniczna promocja imprezy za granicą). Współpracowała także z OFF Festival (produkcja sesji wideo z dwunastoma zespołami muzycznymi dla stacji radiowej KEXP z Seattle) czy konferencją Media and Literacy. CEO agencji Chimes.

Radek Chudzio – promotor, manager, booker. Karierę rozpoczynał od współpracy z artystami sceny niezależnej (m.in. Kari, Karolina Cicha, Plastic). Następnie pełnił funkcję Booking Managera w warszawskiej Progresji – największym klubie koncertowym w Polsce. Odpowiadał za organizację koncertów takich artystów, jak Moderat, Kiasmos, Mastodon, Three Days Grace, a także wielu artystów rodzimej sceny. Obecnie stoi na czele polskiego oddziału Fource Entertainment – promotora koncertowego, który operuje w Kanadzie i Czechach, a od niedawna także w Polsce. Ponadto jest managerem Oliviera Heima, który zaistniał w wielu mediach, takich jak The Independent, The Times, The Guardian, Mojo, Uncut, BBC Radio 1 i in. Olivier zagrał wiele koncertów w całej Europie, w tym na najważniejszych festiwalach showcase’owych np. The Great Escape, Reeperbahn, Primavera Sound, Europavox, a w Polsce m.in. na Openerze. Towarzyszył też na trasach takim zespołom, jak Wild Nothing, Mutual Benefit, Frankie Cosmos, czy Julia Jacklin. Radek jest także jednym z członków założycieli Music Managers Forum Polska – części IMMF – największej organizacji zrzeszającej managerów muzycznych na świecie. Uczestnik polskich misji handlowych na takich konferencjach, jak Reeperbahn czy Tallinn Music Week. Delegat lub panelista m.in. na Eurosonic, The Great Escape, Moscow Music Week, Break Out West, Ment Lubljana.

PROGRAM WARSZTATÓW:

Band into a business. Nowoczesne myślenie start-upowca w rozwoju kariery muzycznej.

5 lipca – środa, godz. 11:00-13:00, Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a

Globalne zmiany ekonomiczne, kulturowe i społeczne uruchamiają silny ruch przedsiębiorczości na rynkach muzycznych, także tym rodzimym. Czasy, kiedy artysta cierpliwie czeka na odkrycie i wsparcie wytwórni płytowej bezpowrotnie mijają. Jak się odnaleźć w tym nowym i nieuniknionym trendzie myślenia biznesowego w muzyce? Warsztat jest inspirującym wprowadzeniem do „Podręcznika Artysty – Start-upowca”.  Myślenie start-upowe artystów, czyli co? Wprowadzenie do globalnych zmian w branży muzycznej.

Co to jest dobra strategia rozwoju i jakie elementy powinna zawierać? Dlaczego wizja kariery jest pierwszym i najważniejszym krokiem w świadomym jej budowaniu? (narzędzia do projektowania przyszłości). Jak projektować cele? Podstawowe narzędzie myślenia strategicznego.

Prowadzenie: Chimes Agency – Magda Jensen, Magda Chołyst


Master your plan! Skuteczne zarządzanie projektami muzycznymi w czasie.

5 lipca – środa, godz. 14:00-16:00, Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a

Praca w branży muzycznej to najczęściej prowadzenie kilku projektów muzycznych jednocześnie lub konieczność łączenia zadań ze skrajnie różnych porządków; zarówno tych wynikających z procesu twórczego, jak i tych z napiętego kalendarza festiwali i koncertów. Umiejętność priorytetyzacji, żonglerka zadaniami, szybkie procesy decyzyjne i skuteczne zarządzanie sobą i zespołem w czasie mają istotny wpływ na powodzenie w branży muzycznej. Jak doświadczeni managerowie planują i zarządzają swoimi projektami? Jak nasza percepcja czasu wpływa na skuteczność zarządzania projektem? Jak skutecznie zarządzać sobą w czasie? Techniki i narzędzia. Jak żonglować zadaniami i nie stracić głowy? Model „Getting Things Done”.

Prowadzenie: Chimes Agency – Magda Jensen, Magda Chołyst


Storytelling. Jak opowiadać o sobie, aby wspierać rozwój kariery muzycznej?

6 lipca – czwartek, godz. 11:00-13:00, Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a

Jeżeli w strukturach największych marek na świecie pojawiło się nowe stanowisko – CSO – storytelling chief officer, to coś jest na rzeczy. Trend budowania ciekawej i angażującej historii o sobie i swoim produkcie obecny jest także w branży muzycznej. Nie każda historia wpada jednak ucho. Dlaczego? Warsztat rozwieje wątpliwości i pokaże jak budować opowieści, aby zostać zapamiętanym. Co to jest storytelling?

Od czego zacząć budowanie historii artysty? Narzędzia i ćwiczenia. Jak język wpływa na budowanie zaangażowania u odbiorców? Storytelling jako punkt wyjścia przy budowaniu strategii promocyjnej? Jak tworzyć dobre bio i press kit?

Prowadzenie: Chimes Agency – Magda Jensen, Magda Chołyst


Pitching & Networking. O sztuce skutecznej prezentacji i budowaniu dobrych relacji w branży muzycznej.

6 lipca – czwartek, godz. 14:00-16:00, Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a

Pitchowanie projektu to jedna z kluczowych umiejętności służących do budowania swojej obecności w branży muzycznej, a lekkość i spryt w nawiązywaniu relacji, to sposób na jej podtrzymanie. Krótka, czasem minutowa prezentacja siebie czy swojego projektu, powinna być jak klucz leżący na dnie kieszeni, zawsze gotowy do wyjęcia i otworzenia właściwych drzwi. Aby pitch był dobrze i błyskotliwie zbudowany, potrzeba wielu godzin pracy i jeszcze więcej ćwiczeń. Warsztat wesprze uczestników na każdym z tych etapów.

Co to jest pitching artysty? Jak napisać krótki, błyskotliwy i skuteczny pitch? Kiedy pitchować swój projekt? Pitchingowa etykieta. Co jeszcze za nas mówi? Język ciała. Jak zapanować nad stresem, kiedy czas ucieka?

Prowadzenie: Chimes Agency – Magda Jensen, Magda Chołyst


ABC branży muzycznej

7 lipca – piątek, godz. 14:00-17:00, Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a

Od czego zacząć organizację trasy koncertowej? Jak wypromować muzykę? Kim jest booker? Czym zajmuje się A&R? Jaka jest rola promotora? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie podczas wykładu, który poświęcony będzie funkcjonowaniu branży muzycznej. Dowiecie się, jaką drogę przechodzi muzyka od momentu pojawienia się jej w głowie autora, poprzez nagrania, promocję, koncerty, aż po eksport muzyki poza granice Polski. Podczas wykładu dowiecie się na co uważać, a gdzie szukać swoich szans. Otrzymacie garść praktycznych informacji, które na pewno pogłębią Waszą wiedzę o branży muzycznej!

Prowadzenie: Radek Chudzio


Warsztaty praktyczne, czyli jak pisać maile by nie lądowały w spamie

8 lipca – sobota, godz. 11:00-14:00, Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a

Nie chcesz, żeby Twoje maile lądowały w spamie? Zdarzyło Ci się nie otrzymać odpowiedzi na maila? Wiesz, co najczęściej irytuje odbiorców maili? Zapraszamy na warsztaty praktyczne z pisania maili do różnych podmiotów np. klubów, centrów kultury, festiwali, a także biografii czy notek prasowych. Spotkanie będzie podzielone na dwie części. Pierwsza, to praca samodzielna: każdy uczestnik otrzyma jedno zadanie do wykonania. Druga część to sprawdzenie wszystkich zadań i ich omówienie. Warsztaty będą okazją do zdobycia wiedzy o prostych, ale nieoczywistych kwestiach, które ułatwiają nawiązywanie kontaktów i pozwalają na uzyskanie większego feedbacku. Jak w każdej branży, również i w naszym biznesie często elementarna wiedza, stanowiąca zaplecze naszej pracy, pozostaje nieoczywistą dla osób dopiero zaczynających przygodę z music industry. Na spotkaniu poznacie również różnego rodzaju „life hacki”, które uczynią Waszą pracę bardziej efektywną i satysfakcjonującą.

Prowadzenie: Radek Chudzio


O TRENERACH: 

Magda Chołyst – art coach. Zajmuje się coachingiem dla artystów, managerów oraz pracowników obszaru kultury i sztuki. Prowadzi sesje indywidualne, warsztaty oraz wykłady na uczelniach artystycznych. Absolwentka Ericson College of Vancouver, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, stypendystka paryskiej Sorbony. Od 10 lat pracuje w obszarze kultury, sztuki oraz branż kreatywnych. Współpracowała m. in. z Instytutem Polskim w Paryżu, Fundacją Ad Arte, Pracownią Duży Pokój, Szkołą i Studiem Wajdy, LABlife, Watou Art Festival (Belgia), konferencją nieWidzialny Dizajn czy festiwalem ScriptFiesta. Wykładowczyni w Collegium Civitas oraz Warszawskiej Szkole Fotografii. W Chimes zajmuje się coachingiem, projektowaniem warsztatów, rozwojem usług agencji i nowych narzędzi pracy w branży muzycznej.

Magdalena Jensen – menadżerka muzyczna z wieloletnim doświadczeniem,organizatorka wydarzeń artystycznych, muzycznych i festiwali. Konsultantka polskich zespołów na festiwalach showcasowych. Promotorka branży muzycznej na arenie międzynarodowej. Absolwentka Wydziału Stosunków Międzynarodowych i Nauk Politycznych na University of Vermont. Współpracowała m.in. z BRODKĄ, Paulą i Karolem, Rebeką, Eric Shoves Them In His Pockets. Obecnie managerka Ifi Ude oraz Soniamiki. Koordynatorka Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane (organizacja konferencji, budowanie sieci kontaktów z międzynarodowymi delegatami, zagraniczna promocja imprezy za granicą). Współpracowała także z OFF Festival (produkcja sesji wideo z dwunastoma zespołami muzycznymi dla stacji radiowej KEXP z Seattle) czy konferencją Media and Literacy. CEO agencji Chimes.

Radek Chudzio – promotor, manager, booker. Karierę rozpoczynał od współpracy z artystami sceny niezależnej (m.in. Kari, Karolina Cicha, Plastic). Następnie pełnił rolę Booking Managera w warszawskiej Progresji – największym klubie koncertowym w Polsce. Odpowiadał za organizację koncertów artystów takich jak Moderat, Kiasmos, Mastodon, Three Days Grace, a także wielu artystów rodzimej sceny. Obecnie stoi na czele polskiego oddziału Fource Entertainment – promotora koncertowego, który operuje w Kanadzie i Czechach, a od niedawna także w Polsce. Ponadto jest managerem Oliviera Heima, który zaistniał w wielu mediach, takich jak The Independent, The Times, The Guardian, Mojo, Uncut, BBC Radio 1 i in. Olivier zagrał wiele koncertów w całej Europie, w tym na najważniejszych festiwalach showcasowych np. The Great Escape, Reeperbahn, Primavera Sound, Europavox, a w Polsce m.in. na Openerze. Towarzyszył też na trasach zespołom Wild Nothing, Mutual Benefit, Frankie Cosmos, czy Julia Jacklin. Radek jest także jednym z członków założycieli Music Managers Forum Polska – części IMMF – największej organizacji zrzeszających managerów muzycznych na świecie. Uczestnik polskich misji handlowych na konferencjach Reeperbahn, czy Tallinn Music Week. Delegat lub panelista m.in. na Eurosonic, The Great Escape, Moscow Music Week, Break Out West, Ment Lubljana.