Music Export Poland na festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia | Wschód Kultury – Inne Brzmienia
PL EN UKR
a

Music Export Poland na festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia

Od lat festiwal Inne Brzmienia współpracuje z Music Export Poland. W tym roku,  wraz z nimi zorganizowaliśmy konsultacje dla młodych artystek i artystów oraz dyskusję ” Miasta Muzyki, miasta młodzieży  – rola muzyki w budowaniu kreatywnych miast przyszłości”.

Music In  – konsultacje dla młodych artystów i artystek w branży muzycznej 

Młodzi artyści i artystki mieli szansę spotkać się z profesjonalist(k)ami z branży muzycznej i skonsultować z nimi zarówno swoje pomysły artystyczne, jak i kwestie promocji zespołu, jego obecności w serwisach streamingowych, wizerunku czy też gotowości na rozwój kariery zagranicznej. Podczas konsultacji można było potkać się z: Karoliną Czarnecką, Tamarą Kamińską, Markiem Hojdą, Anną Klimczak, Magdą Jędrzejewską, Agatą Karczewską, Izabelą Smelczyńską oraz Izabelą Rekowską.


Dyskusja: „Miasta muzyki, miasta młodzieży”  – rola muzyki w budowaniu kreatywnych miast przyszłości

„W obecnym niepewnym kontekście politycznym i społecznym, który ma wpływ na młodych ludzi, to właśnie oni mogą być potężnymi katalizatorami pozytywnych zmian i twórcami innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań stojących przed Europą” twierdzi Europejskie Forum Młodzieży. Nie jest tajemnicą, że najlepszym narzędziem budowania spójności społecznej jest kultura, jednocześnie jednak nie sposób oprzeć się wrażeniu, że miejskie polityki kulturalne, tworzone przez boomersów i milenialsów często zupełnie pomijają potrzeby, zainteresowania i priorytety pokolenia Z. Czy możliwe jest w ogóle stworzenie warunków, w których młodzi ludzie będą chcieli się aktywnie zaangażować w życie kulturalne miasta? Jak możemy nauczyć się współpracować z zetkami z otwartością na ich zupełnie inne spojrzenie na świat i to co ważne? Jaką rolę mogę mieć w tym procesie twórcy i artyści, idole młodych ludzi, a jaką animatorzy, menadżerowie czy urzędnicy?

 

Logotyp Musc Export Polad.Zobaczcie zdjęcia! Fot. M Butryn i M. Boruch

fot. Magda Boruch fot. Marcin Butryn (1) fot. Marcin Butryn (2) fot. Marcin Butryn (3) fot. Marcin Butryn (4) fot. Marcin Butryn (5)