Małe Inne Brzmienia – Samoróbka | InneBrzmienia
PL EN UKR
a

Małe Inne Brzmienia – Samoróbka

11:00-16:00

Samoróbka – warsztaty z własnoręcznej budowy instrumentów muzycznych. Każdy uczestnik warsztatów może spróbować  zbudować  grający obiekt korzystając z techniki i doświadczenia prowadzących warsztaty. W trakcie pracy w praktyczny sposób poznajemy podstawowe zasady działania instrumentów muzycznych oraz proste metody nagłośnienia nawet bardzo cichych dźwięków. Ważną cechą proponowanych prac jest niska cena i powszechna dostępność materiałów, które posłużą nam do wykonania grających obiektów.

Warsztat poprowadzi Paweł Romańczuk.

Paweł Romańczuk – muzyk, kompozytor, od 2006 roku rozwija poszukiwania w dziedzinie małych instrumentów. Jest autorem muzyki do filmów, spektakli teatralnych. Buduje własne instrumenty, konstrukcje grające, tworzy instalacje dźwiękowe. W 2010 roku opublikował pierwsze opracowanie historii toy piano. Jest autorem książki-podręcznika o budowie własnych instrumentów muzycznych. Prowadzi warsztaty, prezentacje, wykłady i wystawy związane z instrumentami i eksperymentami dźwiękowymi.

Wiek uczestnika: 6 – 18 lat
Kiedy: 9-11 lipca w godz.: 11:00-16:00 i 12 lipca w godz.: 10:00-13:00
Gdzie: MDK Pod Akacją w Lublinie, ul. Grodzka 11

ZAPISY: Zapisy prowadzone są drogą mailową od 17.06.2015. Zgłoszenia uwzględniające wybrany przez uczestnika rodzaj warsztatu oraz jego datę i godzinę, a także imię i nazwisko uczestnika oraz dane kontaktowe (telefon, e-mail) prosimy nadsyłać na adres j.wawiorka-kamieniecka@warsztatykultury.pl. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt „Zagrajmy sobie” zrealizowano przy pomocy finansowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Lublin.

MKiDNLublin