PL EN UKR
a

Małe Inne Brzmienia – koncertowa rozgrzewka z Jerzem Igorem

Kiedy: 19 maja 2019 – niedziela, godz. 16:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – patio
Bezpłatne wejściówki – rezerwacja za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00-16:00 od 13 do 17 maja w sekretariacie Warsztatów Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – I piętro.

Jerz Igor to Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz – muzyczny duet znany z niezliczonej liczby zespołów. Wymienimy tylko te na literę P: Paula i Karol, Profesjonalizm, Pink Freud czy Polonezy Marcina Maseckiego. O swoim projekcie mówią tak: „naszym marzeniem było nagranie płyty dla dzieci, która traktowałaby małych odbiorców poważnie, brzmiącej bogato, nagranej wyłącznie na prawdziwych instrumentach. Takiej, której z radością słuchalibyśmy razem z dziećmi”.

W 2014 r. premierę miał pełnowymiarowy album „Mała Płyta” (Lado ABC) wypełniony kołysankami dla dzieci. Duet nagrał większość partii instrumentalnych i wokalnych, a także zgromadził Małą Orkiestrę Jerza Igora, zapraszając do współpracy wybitnych muzycznych gości. Stylistyczny rozmach tej domowej superprodukcji obejmuje zarówno eteryczne gitarowe ballady, blask orkiestr lat 60., jak i syntezatorową nostalgię dziecięcych lat 80.

W 2016 r. powstał kolejny album – „Jerz Igor Zimą”. Płyta zawiera 10 piosenek, a do jednej z nich słuchacz może wymyślić melodię sam. Autorami tekstów są Natalia Fiedorczuk, Joanna Halszka Sokołowska, Antonina Stasiuk oraz Grzegorz Uzdański. Malownicze, kalejdoskopowe aranżacje wykonuje Orkiestra Jerza Igora.

Podczas lubelskiego koncertu „Małe Inne Brzmienia – rozgrzewka z Jerzem Igorem” uroczyście rozpoczniemy cykl warsztatów i projektów muzycznych skierowanych do najmłodszej widowni, który co roku towarzyszy dorosłemu festiwalowi Wschód Kultury – Inne Brzmienia.

Uwaga! Podczas koncertu będzie można rozmawiać i biegać! 🙂