PL EN UKR
a

Małe Inne Brzmienia 2015

W programie 2015:


Loop Lublin – z zespołem Miąższ!

23, 24, 25 czerwca, godz.: 17:00-19:00

Warsztat, podczas którego zostanie stworzony i nagrany utwór muzyczny.  Założeniem jest niekonwencjonalne podejście do tematu i oddanie wielu decyzji w ręce uczestników,  którzy będą aktywnie uczestniczyć w procesie tworzenia, aranżacji i nagrania piosenki. Piosenka zostanie zobrazowana teledyskiem podczas warsztatów Zrób Klip.

Prowadzenie: muzycy z grupy Miąższ.


Zrób klip

8,9,10 lipca, godz.: 11:00-14:00

Zrób klip – warsztaty, podczas których powstanie teledysk do nagranej wcześniej piosenki. Grupa pod okiem doświadczonego reżysera będzie pracowała nad całością projektu: tematem, wykonaniem zdjęć, wyborem materiału filmowego, montażem. Uczestnicy odbędą szkolenie z zakresu obsługi sprzętu, poznają podstawy filmowania (spotkanie z kamerzystą), zasad i technik montażu (spotkanie i praca z montażystą). Pragniemy zachęcić uczestników, by stali się odpowiedzialnymi twórcami, a nie tylko realizatorami cudzych wizji i wykonawcami poleceń.

Prowadzenie: Anna Maliszewska


You and Me Myself and I

10,11 lipca, godz. 11:00-16:00 i 12 lipca, godz. 11:00-14:00

You and Me Myself and I – tryptyk warsztatowy polegający na organizacji trzech trwających jednocześnie warsztatów prowadzonych przez muzyków z zespołu Me Myself and I. Program zajęć obejmuje zjawisko śpiewu w ujęciu fizycznym i psychologicznym,  mechanizmy wydobywania i kontroli głosu, wprowadzenie do nowoczesnych sposobów śpiewania: akustyczny śpiew a capella, praca z mikrofonem, elektroniczne przetwarzanie głosu na żywo, używanie głosu jako instrumentu, wprowadzenie do Human Beatboxu, śpiew w grupie z liderami (partie solowe). Finałem warsztatu będzie wspólny występ podczas koncertu zespołu.

Prowadzenie: muzycy z grupy Me Myself and I – Magdalena Piasecka i Michał Majeran


Samoróbka

9-11 lipca w godz.: 11:00-16:00 i 12 lipca w godz.: 10:00-13:00

Samoróbka – warsztaty z własnoręcznej budowy instrumentów muzycznych. Każdy uczestnik warsztatów może spróbować  zbudować  grający obiekt korzystając z techniki i doświadczenia prowadzących warsztaty. W trakcie pracy w praktyczny sposób poznajemy podstawowe zasady działania instrumentów muzycznych oraz proste metody nagłośnienia nawet bardzo cichych dźwięków. Ważną cechą proponowanych prac jest niska cena i powszechna dostępność materiałów, które posłużą nam do wykonania grających obiektów.

Prowadzenie: Paweł Romańczuk


One Man Music Multi Show

9, 10, 11, 12 lipca 11:00-13:00

One Man Music Multi Show – warsztaty dźwiękowe podczas których dzieci i młodzież wyprodukują i nagrają dzwonki i sygnały dla telefonów komórkowych, a także sygnały i dżingle, które wykorzystane będą później podczas projekcji teledysku przygotowanego przez grupę warsztatową Zrób klip. Dzwonki i sygnały dźwiękowe będą dostępne do pobrania na stronie internetowej projektu. Uczestnicy poznają sposoby różnych aranżacji ludzkiego głosu i innych dźwięków. Zajęcia będą okazją do twórczych eksperymentów dotyczących proporcji czynności twórczych i technicznych, mających na celu nadanie muzyce nowego obrazu dźwiękowego.

Prowadzenie: Marcin Steczkowski


Drum’n Dreams

9,10,11,12 lipca w godz.: 12:00-14:00 i 15:00-17:00

Drum’n Dreams – warsztaty perkusyjne, podczas których uczestnicy zapoznają się z procesem własnoręcznej produkcji bębna, kija deszczowego i happy drums. W trakcie zajęć, opartych na jednoczesnym graniu i współpracy powstaną utwory improwizowane. Drugim tematem będzie gra inspirowana rytmami pochodzącymi zarówno z sąsiedzkich, jak i bardzo odległych kultur.

Prowadzenie: Tomasz Bozdek


Największy Bęben Świata

9,10,11,12 lipca, godz. 13:00-14:00

Największy Bęben Świata – otwarte warsztaty plenerowe, polegające na wspólnym graniu na bębnie o średnicy 10 metrów. Dwóch animatorów czuwa nad całokształtem animując wszystkich z małej sceny ustawionej obok bębna. Jednocześnie do zabawy może włączyć się 150 osób. Dla najniższych uczestników warsztatów przewidziano budowę specjalnych drewnianych podestów, umożliwiających im grę na instrumencie, którego wysokość całkowita to 130 cm .

Prowadzenie: Ryszard Bazarnik i Iza Kowalewska


Projekt „Zagrajmy sobie” zrealizowano przy pomocy finansowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Lublin.

MKiDNLublin