Którędy do zrównoważonej branży muzycznej w Polsce? – dyskusja | Wschód Kultury – Inne Brzmienia
PL EN UKR
a

Którędy do zrównoważonej branży muzycznej w Polsce? – dyskusja

Którędy do zrównoważonej branży muzycznej w Polsce? – dyskusja oraz prezentacja międzynarodowej organizacji Keychange

Spotkanie w j.angielskim.

Jak wygląda obecnie sytuacja kobiet w branży muzycznej w Polsce? Z jakimi wyzwaniami musimy się zmierzyć, aby mówić o inkluzywności branży muzycznej? I w końcu, którędy wiedzie droga do zrównoważonego środowiska muzycznego? Powyższe pytania stanowią jeden z motywów przewodnich tegorocznej edycji festiwalu Inne Brzmienia, który od 2021 roku pełni prestiżową rolę oficjalnego partnera Keychange – międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji i sieci biznesowej, wspierającej równy dostęp kobiet i osób niebinarnych do zawodowych szans, festiwalowych line-upów czy ważnych dyskusji w globalnej branży muzycznej. Podczas dyskusji podsumowany zostanie proces badawczy oraz warsztat dla artystek i artystów, a także muzycznych profesjonalistów i profesjonalistek, w ramach którego stworzone zostaną prototypy rozwiązań wspierających inkluzywność w branży muzycznej w Polsce. Nie zabraknie też przykładów i doświadczeń ze świata, a zwłaszcza inspirujących proces zmiany rozwiązań, z powodzeniem funkcjonujących poza Polską. 

Debatę poprzedzi prezentacja sieci Keychange – globalnego ruchu działającego na rzecz całkowitej restrukturyzacji przemysłu muzycznego, w celu osiągnięcia pełnej równości płci. Keychange składa się ze współpracujących ze sobą organizacji partnerskich z 12 różnych krajów, którzy aktywnie pracują nad wprowadzeniem tej zmiany. 

Sieć Keychange prowadzona jest przez Reeperbahn Festival, PRS Foundation oraz MusikcentrumÖst, a finansowana z unijnego programu Kreatywna Europa, we współpracy z festiwalami: Inne Brzmienia,Tallinn Music Week, Iceland Airwaves, BIME, Oslo World, Linecheck/Music Innovation Hub, Ireland Music Week, SACEM, Sound City, Way Out West, MaMA Festival, MUTEK oraz Breakout West.

Prowadzenie: Przemysław Gulda / Gazeta Wyborcza

Uczestnicy: Magda Chołyst i Ula Buyuly (pracownia Artist in Bloom), Lea Karwoth (Reeperbahn Festival), Joe Frankland(PRS Foundation)

9.07.2022 | 16.30 | Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – patio