PL EN UKR
a

Joan and the voices – prezentacja kina ormiańskiego

22:00-23:10

2011 rok, 67 min., reż.Mikayel Vatinyan

Powojenna Armenia. Film opowiada historię Joanny, młodej kobiety, która aby poradzić sobie z kryzysem osobistym, opuszcza rodzinę, przyjaciół i rozpoczyna podróż po całym kraju. Jej nowa praca polega na rozmawianiu z ludźmi i gromadzeniu danych statystycznych. Poprzez te wywiady, zwane w filmie „głosami”, bohaterka pragnie postrzegać świat na nowo i znaleźć swój własny „głos”.
W trakcie jednej ze swoich podróży spotyka dezertera, który kryje się w opustoszałej wsi. Joanna zakochuje się w nim i jest gotowa się zaangażować. Ale przeznaczeniem Joanny jest stracić tego fascynującego nieznajomego nagle i niespodziewanie, w taki sam sposób w jaki go znalazła.

Mikayel Vatinyan – reżyser urodzony w 1972 w Erywaniu, Armenia. Studiował reżyserię w Yerevan State Institute of Theatre and Cinema. Jego animowany film krótkometrażowy „Bojo” otrzymał kilka nagród. „Zhannan ev dzajner”, jego pierwszy film fabularny, otrzymał nagrodę Goteborg IFF Fund Award, a następnie dotację na rozwój i postprodukcję. Film miał swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan, w Korei Południowej.


Data publikacji: 20 maja 2015