PL EN UKR
a

Jaka jest przyszłość eksportu muzyki? – dyskusja

9.07 | 14.00–15.15 | Jaka jest przyszłość eksportu muzyki? – dyskusja | Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – patio Spotkanie w j. angielskim.

Oczekiwania względem międzynarodowej aktywności artystów rosły na większości rynków przez lata proporcjonalnie do możliwości jakie pojawiły się w związku z coraz łatwiejszym i tańszym podróżowaniem, aktywnością muzyków w internecie, lepszym zarządzaniem wizerunkiem czy popularnością w serwisach streamingowych. Wyrastały kolejne formaty prezentacji wschodzących talentów oraz coraz to nowe festiwale showcaseowe pokazujące potencjał zarówno samych artystek i artystów, jak i krajów czy regionów. Ten dynamiczny wzrost i pełen nadziei czas dla rynków rozwijających się jak np. rynek polski, brutalnie i w zasadzie z dnia na dzień przerwała globalna pandemia Covid-19, a następnie kryzys ekonomiczny, zmiany legislacyjne (np. związane z Brexitem) czy modyfikacja priorytetów w kontekście wojny w Ukrainie. Wraz z zaproszonymi gośćmi postaramy się zdefiniować punkt w którym się znaleźliśmy, przeanalizować jego pozytywne i negatywne konsekwencje dla środowisk artystycznych, przyjrzeć się sytuacji w poszczególnych krajach, rozważyć potrzeby nowych czasów oraz poszukać kierunków, które wyznaczą możliwe dziś obszary międzynarodowej aktywności zawodowej muzyków.

Prowadzenie: Michał Hajduk (Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach)

Uczestnicy: Bryndís Jónatansdóttir (Iceland Music), Marek Hojda (Music Export Poland), Klara Andersson (Fågelle), Radosław Chudzio (Fource Entertainment), Gosia Kiełtyka-Gracz (Mad.G Management)

Spotkanie pod patronatem Music Export Poland

Projekt bez tytułu (79)