PL EN UKR
a

Inne Brzmienia zagoszczą w Tarasach Zamkowych

Sceny na Błoniach pod Zamkiem, patio Próba Cafe czy dziedziniec Zamku Lubelskiego na pewno przyciągną fanów dobrej muzyki, ale artystów tegorocznej edycji przez pierwsze trzy dni festiwalu (5-7 lipca) usłyszymy także na scenie centrum handlowego Tarasy Zamkowe przy alei Unii Lubelskiej 2. Koncerty przyjmą formę muzycznego performance’u, a najciekawsi artyści młodego pokolenia z Ukrainy, Białorusi i Gruzji zaprezentują oryginalne połączenia różnych stylów muzycznych. 

W programie:

5 lipca 2017 | 12:00-12:30 Mustelide | Białoruś
Pod tym pseudonimem ukrywa się Natalia Kunitskaya, producentka muzyczna, DJ-ka i songwriterka z Mińska. Artystka, na Białorusi nazywana „królową elektro popu”, od kilku lat skutecznie podbija klubowe sceny wschodniej Europy. W 2014 roku wydała w rosyjskiej wytwórni Soyuz Music swój debiutancki album „Secret”, który spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Utwór z tego krążka trafił też m.in na listę Top 30 radia SomaFM w San Francisco.
Mustelide usłyszymy też tego samego dnia wieczorem w Klubie Festiwalowym na Błoniach o godz. 23:20

6 lipca 2017 | 12:00-12:30 Tik Tu | Ukraina
Indie rockowa grupa z Tarnopola, łącząca w swoim graniu zarówno brzmienia folkowe, jak i bardziej współczesny pop, nutę psychodelicznego rocka, a nawet wycieczki w klimaty elektro. Ten młody i bardzo obiecujący skład z Ukrainy cechują wpadające w ucho melodie, nośne refreny oraz duża spontaniczność i bezpretensjonalność. Koncerty Tik Tu są niczym rockandrollowy powiew lata, a na scenie – poza samą muzyką – pojawić się mogą też towarzyszące grupie kostiumy i rekwizyty.
Tik Tu zagrają również dzień wcześniej w Klubie Festiwalowym na Błoniach o godz. 19:00.

7 lipca 2017 | 12:00-12:30 Mebo Renard | Gruzja
Znakomity duet z Gruzji, którego obaj członkowie wywodzą się z popularnego składu BearFox, który zrobił furorę także w Lublinie, podczas Innych Brzmień 2014. Mebo (wokal, gitara) i Archibald (perkusja, instrumenty perkusyjne) to dwóch młodych, ale mających już sporo koncertów na koncie, chłopaków z Tbilisi. Poza tym, iż tworzą bardzo przebojowe i melodyjne utwory, mają też znakomity kontakt z widownią. Scena muzyczna w Gruzji w ostatnich latach rozwinęła się bardzo mocno, zyskując prawdziwie światowe oblicze, a Mebo Renard jest tego doskonałym przykładem. Grupa Mebo Renard zagra także tego samego dnia w Klubie Festiwalowym na Błoniach o godz. 18:00.