PL EN UKR
a
banner

Goldfrapp

22:30-0:30

Goldfrapp to aktualnie jedna z największych gwiazd światowej sceny klubowej i elektronicznej. Grupa założona została w 1999 roku przez Alison Goldfrapp i Willa Gregory’ego. Alison, obdarzona zjawiskowym głosem,  miała już w tym momencie  doświadczenia po współpracy z Trickim czy Orbital. Will zaś okazał się wybitnym kompozytorem i multiinstrumentalistą.  Razem, dzięki talentowi i konsekwencji,  stworzyli unikalny projekt jakim jest dziś  Goldprapp.

Grupa ma na koncie sześć albumów, kilkanaście singli ze swoimi  przebojami, liczne nagrody i wyróżnienia oraz setki zagranych koncertów na całym świecie. Już pierwsza płyta artystów „Felt mountain” okazała się dużym sukcesem, przynosząc ze sobą hity takie jak „Lovely head” czy „Utopia”. Kolejne znakomite albumy „Black Cherry” i  „Supernature”  dodatkowo ugruntowały pozycję gwiazdy, zyskując w Wielkiej Brytanii status platynowych płyt. Dalej były równie udane „Seventh  tree” i „Head first”.

W 2013 roku powstał dedykowany twórczości Goldfrapp film „Tales of us” odnoszący się do twórczości zespołu i jego najnowszej płyty, pod tym samym tytułem. Polscy fani także mieli możliwość zobaczenia tego wyjątkowego obrazu w wybranych kinach. Natomiast już 13 lipca podczas festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia w Lublinie będą mogli na żywo przekonać się jak fantastycznym zjawiskiem są koncerty Goldfrapp.

 

http://goldfrapp.com/
https://www.facebook.com/Goldfrapp

https://www.youtube.com/channel/UC3chkJ2ZTh-DdM9kP9MDnmw

Zobacz wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=_ggLQckReDk
https://www.youtube.com/watch?v=-Vnk_j1iKMA
https://www.youtube.com/watch?v=KON4gNpcy08


Data publikacji: 3 lipca 2014