PL EN UKR
a

Glitterbeat Records – wystawa prezentująca kultową wytwórnię muzyczną

12:00 - 1:00

Każdego roku ważną częścią festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia jest prezentacja jednej wytwórni płytowej, która wyróżnia się na światowym rynku muzycznym w sposób szczególny. W tym roku wybór padł na Glitterbeat Records, czyli jeden z najważniejszych i najprężniej działających aktualnie labeli, specjalizujących się w żywiołowych brzmieniach afrykańskich, arabskich oraz muzyce nowoczesnej, aczkolwiek mocno osadzonej kulturowo.

To przykład wytwórni stojącej na solidnych fundamentach, zbudowanych na dźwiękach i artystach poszukujących, eksplorujących lokalne tradycje i korzenie, a jednocześnie wykraczających poza proste schematy gatunkowe. Takie też będą zespoły, które w ramach prezentacji Glitterbeat wystąpią w Lublinie. To dzięki nim, bezpośrednio z Lublina można będzie odbyć pasjonującą podróż przez Turcję, aż do Tunezji i Mali, gdzie zabiorą nas kolejno Baba Zula, Ifriqiyya Electrique i Dirtmusic.

Prezentacja Glitterbeat Records na festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2018 będzie bez wątpienia jednym z kluczowych punktów programu, a poza szeregiem koncertów związanych z labelem, w Lublinie odbędzie się także spotkanie z jego szefami – Peterem Weberem i Chrisem Eckmanem oraz wystawa przedstawiająca historię i dokonania wydawnictwa.