PL EN UKR
a

Bilety na koncert zespołu Drekoty już w sprzedaży!

Drekoty

Kiedy:
 23 marca 2018, godz. 20:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Bilety na koncert sprzedawane są:
– w sekretariacie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 7, I piętro, pokój 104) od 12 do 23 marca w godzinach 10.00-16.00 (płatność tylko gotówką);
– w sklepie internetowym Warsztatów Kultury w Lublinie od 12 do 22 marca (płatność przelewem);
– pod salą widowiskową Warsztatów Kultury w Lublinie w dniu koncertu o ile będą jeszcze wolne miejsca (płatność tylko gotówką);
Cena biletu na koncert wynosi 10 zł.

Drekoty (Ola Rzepka, Natalia Pikuła i Olga Czech) ponad 5 lat kazały nam czekać na drugą płytę. W lutym 2018 roku Drekoty wróciły z albumem zatytułowanym “lub maszyna dzika trawa”, w towarzystwie wyjątkowych gości i pod czujnym okiem i uchem Sebastiana Witkowskiego. Podstawowe instrumentarium pozostaje bez zmian, Drekoty to nadal wokal, klawisze i perkusja, które na płycie nagrane zostały na setkę, aby maksymalnie oddać energię i radość wspólnego grania. Pojawiła się tam też długa lista gości, rozszerzając bazowe brzmienie w bardzo zaskakujący sposób. Na płycie, która ukazała się zaledwie przed miesiącem, usłyszeć można bowiem Antoniego Gralaka, Kasię Kolbowską, Raphaela Rogińskiego, Pawła Szpurę i Mikołaja Trzaskę.

Płyta ukazała się 2 lutego 2018 roku nakładem Thin Man Records.

O zespole

Drekoty pojawiły się w 2011 roku wraz z samodzielnie wydaną EPką Trafostacja. Oryginalne, surowe brzmienie, na które składały się klawisze, perkusja i trzy żeńskie wokale, pozwoliły dziewczynom zająć miejsce w swoistej niszy poza jakąkolwiek systematyką gatunkową. Aktywność koncertową Drekoty rozpoczęły od nagrody za najlepszą polską piosenkę na Festiwalu Gramy 2011. Potem były koncerty u boku Carli Bozulich, Julii Marcell, Pustek czy Paristetris. Pod koniec 2012 roku pojawiła się debiutancka płyta zespołu zatytułowana Persentyna. Wydawnictwo znalazło się w czołówce podsumowań muzycznych 2012 roku w zakresie muzyki alternatywnej. Przez kolejne lata zespół nieustannie koncertował, pojawił się zarówno na małych, jak i dużych festiwalach (m.in. Off Festival, Opener, Męskie Granie, Ars Cameralis), zagrał w najlepszych klubach w Polsce, a także wystąpił w Niemczech, Austrii i Turcji. W 2015 roku ukazała się EPka zatytułowana Nowe Konstelacje prezentująca interpretacje piosenek Grzegorza Ciechowskiego oraz nową autorską piosenkę Spokój wyprodukowaną przez Leszka Biolika.

Drekoty online
FacebookWWW

Ważne dokumenty:

Tak w pierwszym tygodniu po premierze pisano o płycie “lub maszyna dzika trawa”

Bartek Chaciński, Polifonia, Polityka: „W całości jest to więc płyta tak inna, jak to tylko możliwe. Zaskakująca co rusz jakimś fantastycznym momentem, do którego chce się później wrócić dla samej przyjemności smakowania.”

Jacek Skolimowski, Newsweek: „Drekoty brzmią mrocznie, niepokojąco, transowo i dziko, jak żaden inny zespół w Polsce”.

Piotr Kowalczyk, Dwutygodnik: „Należy docenić artystów i artystki, którzy robią wszystko po swojemu, są bezczelni, zadziorni jak stereotypowy lewoskrzydłowy w piłce nożnej – waleczny i nieprzewidywalny, ulubieniec trybun. Niewątpliwie Drekoty czerpią ze swojego grania mnóstwo frajdy i nie idą na kompromisy”